Olmo zabio prvijenac za Leipzig, ali Eintracht ipak ide dalje

Branimir Korać • utorak, 04.02.2020.

Nije trebalo dugo vremena da Dani Olmo počne ostavljati trag u Leipzigu. Prvi pogodak postigao je već u svom drugom nastupu, ali nije pomoglo Leipzigu koji je ipak ispao iz Kupa...

Dani Olmo još uvijek čeka na prvu pobjedu otkako je napustio Dinamo. Nakon remija u prvenstvu protiv Borussije Mönchengladbach u kojem je Olmo debitirao, stigao je poraz u Kupu od Eintrachta.

Olmo je ovaj put ušao već na poluvremenu, u to vrijeme Eintracht je imao vodstvo, u drugom dijelu Olmo je zabio svoj prvijenac, ali Leipzig se nije uspio vratiti i upisao je poraz 3:1.

U 17. minuti Eintracht je stigao do vodstva golom Andrea Silve iz kaznenog udarca i taj rezultat držao je i na odmoru.

U nastavku susreta raspoloženi Filip Kostić iz ubojite kontre povisio je na 2:0, a Olmo je stupio na scenu u 69. minuti kada nakon ubačaja Angelina utrčava iz drugog plana i vrlo lijepo pogađa za smanjenje zaostatka.

Iako je Leipzig pokušao doći do poravnanja i vratiti se u igru, nije uspio. Čak štoviše, u samoj završnici susreta Kostić je povisio na konačnih 3:1.

U drugom susretu u ranijem terminu Fortuna je u gostima s 5:2 bila bolja od Kaiserslauterna. Povela je u devetoj minuti golom Ampomaha da bi domaćin napravio preokret i na poluvremenu vodio s 2:1.

Ipak u drugom dijelu dva gola zabija Hennings, po jedan dodaju Zimmermann i Stoger za konačnih 5:2.