Vodeni sportovi

Sjajan nastup Juga i velika pobjeda protiv Olympiakosa

Mihaela Bradovski • srijeda, 05.02.2020.

Vaterpolisti Juga odigrali su još jednu jako dobru utakmicu protiv Olympiakosa, a sada im je to donijelo pobjedu. Slavljem 13:9 Jug je potpuno zakomplicirao borbu za prvo mjesto...

Jug nastavlja sa sjajnim igrama u Ligi prvaka, a nova pobjeda stigla je protiv Olympiakosa koji je nadigran s 13:9. Samo dva poraza upisao je Jug ove sezone u Ligi prvaka i to jedan posve neočekivan protiv splitskog Jadrana kojem je to jedina pobjeda, te drugi u Pireju protiv Olympiakosa s tijesnim 6:5.

Mogao je Jug i u Grčkoj do boljeg rezultata, a što nije napravio tamo, napravio je u svom bazenu. Kobešćakovi igrači odradili su sjajan posao i zasluženo su svladali jednu od najboljih europskih momčadi za koju između ostalih nastupaju i Maro Joković i Ivan Buljubašić.

U startu je bilo male nervoze i Olympiakos je poveo s 2:0, međutim nakon 3:1 za goste uslijedila je ključna serija. Jug radi čak 6:0 i bježi na 7:3. Do kraja druge dionice prednost je narasla na 9:4 i Jugaši su mogli biti prezadovoljni rezultatom na poluvremenu.

Golom Lorena Fatovića na startu drugog poluvremena Jug je stigao do najviših 10:4 da bi nakon toga gosti povezali tri gola i smanjili visok zaostatak.

Međutim niti jednom nisu zaprijetili povratkom, tih minus tri bilo je najbolje što su mogli i Jug je rutinski stigao do vrlo važne pobjede.

Ova pobjeda Juga potpuno je otvorila bitku za prvo mjesto u skupini gdje sada Olympiakos i Barceloneta imaju isti broj bodova na vrhu te bod manje od Juga.

Po tri gola kod Juga postigli su Loren Fatović, Luka Lončar i Paulo Obradović. Kod Olympiakosa po dva gola zabili su Joković, ali uz šut 2/7 i Stefan Mitrović. Buljubašić je stao na jednom golu iz tri pokušaja.