Pobjednički niz Raptorsa se nastavlja, Sunsi bez Šarića poraženi kod Pistonsa

Petar Jenjić • četvrtak, 06.02.2020.

Noćas je odigrano još sedam utakmica na NBA parketima, a posebno vrijedi izdvojiti 12. uzastopnu pobjedu Toronto Raptorsa koji su tako postavili rekord franšize...

Dok je Dario Šarić još uvijek na poštedi, Phoenix Sunsi upisali su poraz na gostovanju kod Detroit Pistonsa sa 116:108. Bilo je izjednačeno sve do vodstva 101:100 domaćina koji je nakon toga riješio utakmicu serijom 9:2.

Sjajan je u pobjedničkim redovima bio Andre Drummond s 31 poenom i 19 skokova, Reggie Jackson dodao je 25 poena, pet skokova i devet asistencija.

Deandre Ayton predvodio je Sunse sa 26 poena, 12 skokova i četiri blokade.

Toronto Raptorsi postavili su novi rekord franšize s 12. uzastopnom pobjedom, a noćas su svladali Indiana Pacerse sa 119:118. Branitelji naslova nadoknadili su 11 koševa zaostatka u zadnje četiri minute, a ubacili su ujedno i zadnjih 11 poena na susretu. Konačan rezultat, 30 sekundi prije kraja, postavio je tricom Serge Ibaka.

Kyle Lowry predvodio je Raptorse s 32 poena, osam skokova i deset asistencija, dok je Serge Ibaka dodao 30 poena i sedam skokova.

Malcolm Brogdon s 24 poena, šest skokova i šest asistencija bio je najbolji kod Pacersa kojima nije pomogao niti triple-double Domantasa Sabonisa od 15 poena, 11 skokova i deset asistencija.

U završnici susreta do pobjede je stigla Oklahoma City Thunder protiv Cleveland Cavaliersa sa 109:103, a najzaslužniji za to bio je Dennis Schroeder koji je kod vodstva 101:100, minutu prije kraja, povezao pet poena i riješio susret.

Nijemac je predvodio svoju momčad s 30 poena, pet skokova i šest asistencija, Shai Gilgeous-Alexander dodao je 23 poena i deset skokova.

Najbolji je kod Cavaliersa bio Collin Sexton s 23 poena. Ante Žižić i dalje je van sastava.

Memphis Grizzliesi upisali su 13. pobjedu u zadnjih 16 utakmica te prvi puta ove sezone stigli na pozitivan omjer (26-25). Noćas su slavili na gostovanju kod Dallas Mavericksa koje su, nakon izjednačenog prvog poluvremena, u trećoj četvrtini nadigrali s 41:22, a prednost do kraja uspjeli sačuvati.

Ja Morant s 21 poenom predvodio je Memphis, dok su po 19 poena dodali Tyus Jones i Jaren Jackson Jr. (šest skokova).

Domaću momčad ponovno je predvodio Kristaps Porzingis s 32 poena i 12 skokova.

NBA:
Detroit Pistons - Phoenix Suns 116:108
Boston Celtics - Orlando Magic 116:100 (Tatum 33p, 8sk, 5as / Fournier 26p)
Brooklyn Nets - Golden State Warriors 129:88 (LeVert 23p, 8as / Russell 17p)
Toronto Raptors - Indiana Pacers 119:118
Minnesota Timberwolves - Atlanta Hawks 120:127 (Wiggins 25p, 7sk / Young 38p, 11as)
Oklahoma City Thunder - Cleveland Cavaliers 109:103
Dallas Mavericks - Memphis Grizzlies 107:121