Angers 0:2 Lille
Lille

Lille slavio kod Angersa i stavio pritisak na Rennes

Matej Kačan • subota, 08.02.2020.

24. kolo francuske Ligue 1 otvorili su nogometaši Lillea gostujućom pobjedom kod Angersa. Lille je slavio s 2:0 te se tako izjednačio na 40 bodova s Rennesom koji ima utakmicu manje...

Nogometaši Lillea upisali su treću pobjedu u nizu u sklopu francuskog prvenstva u kojem je otvoreno 24. kolo. Lille je u gostima svladao Angers s 0:2, a to znači da je Lille stigao do 40. boda na koliko je i Rennes uz utakmicu manje. Vrlo je to važno za borbu za Ligu prvaka u koju mogu tri momčadi, a na prva dva mjesta su uvjerljivi PSG i Marseille.

Pritisak je tako sada na Rennesu koji u subotu mora kod kuće svladati Brest, a Lille su do pobjede golovima vodili Victor Osimhen i Renato Sanches. Prvi pogodak koji je postigao Osimhen stigao je iz prve prave opasnosti u inače mirnom prvom poluvremenu. Bamba je lijepim dodavanjem pronašao Nigerijca koji ne griješi i dovodi goste u vodstvo.

Angers - Lille OSC Rezultati uživo

Prijetio je Vincent Manceau u 31. minuti za domaćina, ali je pucao pokraj vrata i to je bilo sve od uzbuđenja u prvom poluvremenu. U drugom dijelu je domaćin uspio uspostaviti ravnotežu na terenu, ali je jedini pogodak opet djelo gostiju.

Prilikom je nastavak otvorio Loic Remy, ali nije precizan. U 59. je novu priliku imao Osimhen, ali nije dovoljno precizan da bi se drugi put upisao u listu strijelaca. Zato je dovoljno precizan u 75. bio Sanches koji je preciznim udarcem postavio konačan rezultat jer su svoje prilike do kraja propuštali Osimhen i Bamba za goste, a Mathias Pereira za Angers.

Mateo Pavlović je odigrao svih 90 minuta za 13. ekipu francuskog prvenstva koja je upisala treći poraz u nizu, dok Domagoj Bradarić nije bio u konkurenciji za sastav gostiju.