Koka slavila u Pločama, nalet Virovitice se nastavlja

Branimir Korać • nedjelja, 09.02.2020.

U prvenstvu rukometašica odigrana su u subotu tri susreta. Koka je jedina izbjegla dramu u završnici dok je bilo vrlo neizvjesno u Čakovcu i Virovitici...

U susretu 15. kola 1. HRL za žene Dalmatinka je u Pločama ugostila Koku i upisala je pobjedu 25:22. Iznenađenje se ipak nije dogodilo, Varaždinke su upisale pobjedu zahvaljujući boljoj igri u drugom dijelu. Na poluvremenu je bilo 12:12, a onda gošće s 5:1 otvaraju drugo poluvrijeme i neizvjesnosti više nije bilo.

Tea Jalušić s osam golova predvodila je Koku dok je Ivana Dežić dodala šest. U domaćem sastavu daleko najbolja bila je Anđela Zelić s 11 golova.

U dvoboju ekipa koje su u velikom naletu, Virovitica je s 30:29 bila bolja od Osječanki. Virovitičankama je ovo četvrta pobjeda u zadnjih pet kola i polako se penju prema sredini ljestvice nakon jako lošeg otvaranja sezone. U zanimljivom dvoboju pobjedu Virovitici donijela je Tamara Hudoletnjak golom iz sedmerca u posljednjim sekundama susreta.

S devet pogodaka Viroviticu je predvodila Maja Kožnjak dok su po osam dodale Hudoletnjak i Ivana Kirin. U gostujućem sastavu Dora Lacković zabila je osam golova, sedam je dodala Josipa Jerčinović, a šest Petra Jeršek.

Pad Zrinskog se nastavlja, a novi poraz stigao je protiv Bjelovara koji je u Čakovcu slavio s 31:30. Domaće igračice imale su fantastičan ulazak u utakmicu i povele su s 8:2, ali nisu to kapitalizirale i Bjelovar je polako smanjivao zaostatak da bi u 48. minuti poveo i više nije ulazio u minus.

Sedam golova kod gošći postigla je Josipa Mamić, a šest je dodala Ema Guskić. U domaćem sastavu po osam golova zabile su Ana Maria Gavrić i Ena Car dok je sedam golova dodala Lea Vukojević.