HT Prva liga, 21. kolo, 09.02.2020, 17:30 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Dario Bel (Osijek), Marjan Tomas (Vladislavci), Nikola Kečkiš (Virovitica)
2:0(0:0) Gorica
Gorica

Dinamo s igračem više slomio otpor Gorice, gosti odolijevali više od 70 minuta

Branimir Korać • nedjelja, 09.02.2020.

U posljednjem susretu 21. kola HT Prve lige Dinamo je ugostio Goricu i upisao je pobjedu 2:0. Modri su slavili zahvaljujući golovima tek u zadnjih 20 minuta utakmice...

Dosta neugodan dvoboj za lidera, ali na kraju ipak pobjeda protiv vrlo dobre Gorice. Nenad Bjelica imao je dosta problema uoči susreta pa nije mogao računati na Ademija, Oršića, Stojanovića, Livakovića, međutim uspio je iskombinirati momčad koja je izvukla pobjedu.

Već u prvim minutama Dinamo je opasno zaprijetio preko Marija Gavranovića, imao je još nekoliko zanimljivih pokušaja, međutim niti jedni, a niti drugi nisu uspjeli doći do pogotka.

Početak drugog dijela usmjerio je utakmicu na stranu Dinama. Joey Suk bio je preagresivan iako je imao već jedan karton i zaradio je isključenje.

S igračem više Dinamo je pritisnuo Goricu i bilo je samo pitanje kada će pogodak doći. Vrlo blizu golu bio je Dino Perić koji je odlično pucao glavom, ali Kahlina je izvukao čudesno obranu na gol liniji.

Modri su poveli u 72. minuti kada je ubačena lopta iz kornera došla na glavu Perića, on je skreće točno na nogu Theophilea Catherina za 1:0.

Potez utakmice viđen je u 86. minuti kada je Moharrami krasno ubacio s desne strane, točno na volej Kadzioru, a on fantastično zabija za konačnih 2:0.

Dinamo je bio bolji protivnik, ali nije briljirao. Može definitivno puno bolje od ovoga.