Podravka Vegeta nastavila stopostotni niz pobjedom i protiv Sinja

Mihaela Bradovski • utorak, 11.02.2020.

Rukometašice Podravke Vegete upisale su novu pobjedu u sklopu hrvatskog prvenstva. U svojoj dvorani ugostile su Sinj i svladale su ga s 40:41...

U koprivničkoj dvorani Fran Galović nije bilo iznenađenja. Podravka Vegeta upisala je pobjedu protiv Sinja u sklopu 15. kola 1. HRLŽ rezultatom 40:31 i tako je nastavila stopostotan niz.

Ovaj susret dobro je došao Koprivničankama nakon vrlo lošeg nastupa i poraza od Kobenhavna. Ovaj put bile su opreznije i bolje te nisu dopustile poraz protiv doduše i znatno slabijeg protivnika.

Gošće su doputovale u Koprivnicu svjesne kako s rezultatske strane mogu malo toga napraviti, ali željele su pružiti dobru igru i što je duže moguće mučiti domaćina. To su uspješno radile, nisu se raspale i dopustile odvajanje na dvoznamenkastu razliku pa su tako manje od 20 minuta prije kraja zaostajale tek dva pogotka, a pet minuta prije kraja bile su na minus pet.

Podravka Vegeta ipak je potvrdila kako je puno kvalitetnija i završila je susret serijom 5:1 za uvjerljiviji dojam. Ovo je ujedno 15. pobjeda Koprivničanki u isto toliko utakmica.

U domaćem sastavu najučinkovitije bile su Korina Karlovčan, Tjaša Stanko i Elena Gjorgijevska s po sedam golova. Kod Sinja Marija Ljubičić zabila je devet golova, a po šest su dodale Ana Lovrić i Karmen Paštar.