Marko Livaja stavio točku na i, AEK u polufinalu Kupa

Branimir Korać • srijeda, 19.02.2020.

Nogometaši AEK-a plasirali su se u polufinale Kupa Grčke nakon što su u uzvratu bili bolji od Panetolikosa s 4:0. Prvi susret okončan je rezultatom 1:1...

U uzvratnom susretu četvrtfinala Kupa Grčke, AEK je ugostio Panetolikos i upisao je visoku pobjedu 4:0. U odličnom nastupu domaćina, dvojbe nije bilo AEK je bio bolji protivnik i zasluženo je slavio.

Prvi susret okončan je 1:1 da bi u uzvratu AEK od početka bio bolji i gostima nije pružio ni najmanju šansu. Dva gola do odmora i još dva u drugom poluvremenu za konačnih 4:0.

Već u sedmoj minuti Portugalac Nelson Oliveira poslao je loptu u mrežu da bi Nenad Krstičić u 36. minuti povisio na 2:0. Gosti se u prvom dijelu nisu niti približili domaćem golu i zasluženo su bili u minusu.

I u drugom poluvremenu AEK je bio bolji protivnik, a na novi pogodak čekalo se do 78. minute kada je Albanis povisio na 3:0. Pitanje prolaza je riješeno, a konačnih 4:0 postavio je Marko Livaja u 88. minuti.

Livaja je kod domaćina odigrao cijelu utakmicu u vrhu napada. Osim AEK-a u polufinalu su i Olympiakos, PAOK i Aris.