Brescia 1:2 Napoli
Napoli

Napoli preokretom u drugom dijelu do pobjede u Bresciji

Matej Kačan • petak, 21.02.2020.

Nogometaši Napolija stigli su do nove, druge u nizu pobjede u talijanskom prvenstvu. U 25. kolu Serie A je u gostima s 1:2 svladana momčad Brescie...

Dobro nogometaši Napolija koriste to što je Roma u slaboj formi u Seriji A pa niže poraze. Drugom pobjedom u nizu Napoli je došao na tri boda manje i utakmicu viška od rimskog kluba, ali se za to u Bresciji trebalo pomučiti.

Brescia - Napoli Rezultati uživo

Već u drugoj minuti je Dries Mertens pogodio gredu, ali osim toga nismo previše toga vidjeli od Napolija u prvom poluvremenu. Upravo suprotno, Brescia je iznenađujuće došla do vodstva u 26. minuti iz jednog od rijetkih izlazaka na protivničku polovicu, a strijelac je bio Jhon Chancellor iz kornera.

Napoli je praktički spasila glupost domaćih igrača u drugom dijelu. Ales Mateju je igrao rukom u svom kazneno prostoru u 50. minuti, a strijelac s bijele točke bio je Lorenzo Insigne.

Samo četiri minute nakon došlo je i do preokreta te konačnog rezultata. Na rubu šesnaesterca se našao Fabian Ruiz koji je lijepo pogodio gornji lijevi kut za 2:1 i veliko slavlje Napolija.

Do kraja je Napoli prijetio pa je čak postigao i pogodak koji je Mertensu poništen radi zaleđa. Na drugoj je strani zločesti dečko Mario Balotelli promašio dobru priliku za 2:2 u 72. minuti kad je iz blizine pucao preko vrata. Rezultat se ipak nije mijenjao i Napoli uzima velika tri boda.

Brescia je tako sa 16 bodova predzadnja, dok je osim Napolija u lovu na Romu još i Verona Ivana Jurića koja u nedjelju dočekuje Cagliari, a vrebaju još i Parma te Milan.