Bilićev WBA do nove pobjede, Slugin Luton pao na dno poretka

Petar Jenjić • subota, 22.02.2020.

Danas su u punom pogonu bili engleski drugoligaši, a posebno vrijedi izdvojiti novu pobjedu West Bromwich Albiona koji je slavio na gostovanju kod Bristol Cityja. Slugin Luton poražen je kod Charltona, dok je Šunjićev Birmingham remizirao sa Sheffieldom...

West Bromwich Albion stigao je do četvrte pobjede u zadnjih pet utakmica, a ovoga puta svladao je na gostovanju sedmoplasirani Bristol City s 3:0. Tako i dalje ostaje na vrhu ljestvice s četiri boda prednosti ispred Leedsa koji je danas bio minimalno bolji od Readinga.

Već nakon prvog poluvremena WBA je postigao dva gola, i to u razmaku od 32. do 36. minute. Strijelci za pobjedničku momčad bili su Callum Robinson i Robson-Kanu.

Iako je u 77. minuti ostao s igračem manje nakon izravnog crvenog kartona Sawyersa, WBA je postigao još jedan pogodak. Drugi puta na susretu poentirao je Robson-Kanu.

Dodajmo kako je u dresu gostiju Filip Krovinović krenuo u početnoj postavi te igrao sve do 79. minute kada ga je zamijenio Harper.

Vrlo zanimljivu utakmicu odigrali su Birmingham i Sheffield Wednesday koji su na kraju remizirali 3:3. Domaćin je dva puta imao po pogodak prednosti, a gost jednom te se podjela bodova na kraju čini najpravednijom.

Domaćin je poveo u šestoj minuti nakon autogola Murphyja, da bi u 20. minuti Sheffield preko Bannana stigao do poravnanja. Već do kraja poluvremena vidjeli smo još dva gola.

Ponovno je do vodstva stigla domaća momčad, nakon točno pola sata igre zabio je Jutkiewicz. Međutim, već četiri minute kasnije Forestieri je zabio iz penala na drugoj strani.

Do prvog vodstva na utakmici gostujuća momčad stigla je u 65. minuti kada se Murphy iskupio za autogol s početka susreta. Ipak, Birmingham je stigao do boda u sudačkoj nadoknadi kada je zabio Hogan. Ivan Šunjić igrao je do 69. minute za poraženu momčad.

Na domaćem je terenu do pobjede stigao Charlton, ukupno desete ove sezone. S ukupnih 3:1 bio je bolji od Lutona koji je nakon dvije uzastopne pobjede upisao poraz te pao na dno poretka.

Charlton je poveo preko Taylora u 34. minuti, a dvije minute kasnije Cornick je zabio za poravnanje. Isti je igrač bio strijelac iz penala za 2:1 domaće momčadi.

Kako ne bi bilo nikakve dvojbe oko konačnog pobjednika, pobrinuo se Lapslie u 87. minuti. Na vratima gostujuće momčadi cijelu je utakmicu branio Simon Sluga.