Tereza Mrdeža bez finala na turniru u Kairu, Španjolka lako slavila

Mihaela Bradovski • subota, 22.02.2020.

Tereza Mrdeža upisala je poraz u polufinalu turnira u Kairu gdje je igrala protiv Španjolke Alione Bolsove Zadoinov. Španjolka je slavila s dva puta po 6:3...

Na jednom od najjačih ovotjednih ITF turnira, onom u Kairu, Tereza Mrdeža došla je do polufinala, ali nije uspjela izboriti i ulaz u finale. Treća nositeljica bila je prejaka.

Mrdeža je za protivnicu imala 108. igračicu svijeta, Španjolku Alionu Bolsovu Zadoinov i upisala je poraz u dva seta. Španjolka je za pobjedu trebala točno sat i pol.

U prvom setu Mrdeža je imala priliku kod 2:1 doći do prednosti, ali nije iskoristila 0:40, a set je završila s četiri uzastopno izgubljena gema što je dovelo do 6:3 za Bolsovu Zadoinov.

U drugom setu jedna jedina break lopta i to za Španjolku kod 4:3, odmah je koristi i uzima i taj set sa 6:3.

Mrdeža tako ostaje bez finala gdje će Bolsova Zadoinov igrati protiv Ukrajinke Marte Kostjuk.