HT Prva liga, 23. kolo, 22.02.2020, 17:30 h, Rujevica
Suci: Duje Strukan (Split), Hrvoje Radić (Split), Alen Jakšić (Solin)
1:0(1:0) Osijek
Osijek

Rijeka dobila važnu bitku s Osijekom, gosti završili s igračem manje

Jan Šneler • subota, 22.02.2020.

U najzanimljivijem susretu 23. kola HT Prve lige, Rijeka je na Rujevici svladala Osijek i nastavila borbu za drugo mjesto...

Velikom pobjedom Hajduka na Gorici i porazom od Rijeke na Rujevici, Osijek je sve dalji od toliko željenog drugog mjesta ove sezone. U ne pretjerano uzbudljivoj utakmici, Rijeka je s minimalnih 1:0 svladala Osijek i došla na treće mjesto.

Riječani su već na samom uvodu susreta došli do vodstva. U 12. minuti, Momčilo Raspopović ubacio je sa strane, Franko Andrijašević prebacio loptu s prve stative, a dočekao ju je Alexander Gorgon i glavom matirao golmana. Rani pogodak malo je uzdrmao Osječane koji nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Rijeci u prvom dijelu.

Svi njihovi pokušaji bili su u ranoj fazi blokirani, ali treba reći kako niti Rijeka nije bila pretjerano efikasna u napadu. Većinom se susret svodio na ispunjavanje obrambenih zadataka, a u tom segmentu više uspjeha imao je domaći sastav.

Niti u nastavku nismo vidjeli neku bolju igru, tek nešto udaraca s distance što su vratari uspješno otklanjali. Očigledno izostanak Mirka Marića i Antonija Mirka Čolaka oba trenera nisu uspjela nadomjestiti. Istaknimo kako je dvadesetak minuta prije kraja teren morao napustiti Raspopović zbog ozljede, a zamijenio ga je Domagoj Pavičić koji je mogao teže nastradati pred sam kraj susreta.

Prilikom jedne kontre, nogom ga je u glavu pogodio Mile Škorić za što je obrambeni igrač Osijeka opravdano zaslužio isključenje. Nakon kraće pauze, igra se nastavila, a Rijeka je zadržala vodstvo i upisala novu pobjedu.

Osijek je u težoj poziciji jer mu drugoplasirani Hajduk bježi čak šest bodova. Sljedećeg tjedna, u Gradskom vrtu Osječani će bez usluga Škorića morati dočekati Splićane. To bi definitivno mogla biti važna utakmica u borbi za drugo mjesto.