Sjajni Rebić opet zabio, Milan remizirao kod Fiorentine

Matej Kačan • subota, 22.02.2020.

U susretu 25. kola nogometaši Milana su na gostovanju u Firenci odigrali 1:1 s domaćom Fiorentinom. Pogodak za vodstvo je u 57. minuti zabio Ante Rebić...

Ante Rebić je zabio i u četvrtoj utakmici za redom. Na gostovanju Milana kod Fiorentine je Rebić zabio za vodstvo Rossonera nakon 56 minuta odolijevanje domaćina. Nakon crvenog kartona Fiorentine je izgledalo kako će Milan do pobjede, ali je domaćin izjednačio iz penala pa je susret završen podjelom bodova.

Nismo mnogo od nogometa vidjeli u prvom poluvremenu. Fiorentina je igru svela na rulet nekoliko šansi od kojih nijedna nije otišla u mrežu, a po priliku su u 13. i 17. minuti na svakoj strani imali Gaetano Castrovilli te Rebić glavom.

Veliko uzbuđenje smo imali u 34. minuti. Zlatan Ibrahimović je zatresao mrežu Fiorentine pored nemoćnog Dragowskog. No rezultat se ne mijenja zbog igranja rukom u akciji za gol i VAR je zaslužan za to što na poluvremenu stoji 0:0.

Fiorentina - Milan Rezultati uživo

Loše vijesti Milan je dobio odmah na startu drugog dijela jer Gianluigi Donnarumma zbog ozljede nije mogao nastaviti susret pa je Stefano Pioli primoran mijenjati svog golmana, a priliku je u 52. minuti dobio Asmir Begović.

Igra je u drugom poluvremenu u početku bila mirna i domaćin je odolijevao sve dok u 56. minuti hrvatski krilni napadač nije uputio jedan udarac s ruba šesnaesterca nakon što mu je loptu odbio Martin Caceres. Lopta se u gužvi odbila i otišla u mrežu domaćina za 0:1, a Rebić je opet mogao slaviti.

U 62. minuti opet intervenira VAR, a ovaj je put naklonjen gostima. Henrique Dalbert je načinio jedan prekršaj koji su suci u video sobi i na terenu okarakterizirali vrijednim crvenog kartona te se Fiorentina našla u naizgled bezizlaznoj situaciji s igračem manje i u rezultatskom deficitu.

Postigao je za Milan Samu Castillejo još jedan gol, ali je taj poništen odmah zbog očiglednog zaleđa i rezultat se ne mijenja sve do 85. minute.

Vodstvo Milana je trajalo pola sata, a onda je iz jedanaesterca izjednačio Erick Pulgar. Tragičar je Alessio Romagnoli koji je srušio Patricka Cutronea, a sudac je pokazao na bijelu točku.

Rezultat se do kraja nije mijenjao pa Milan s ovim bodom ostaje na sedmom mjestu Serie A na 36 bodova, a u slučaju pobjede protiv Cagliarija ga može preskočiti i Verona Ivana Jurića. Fiorentina je 13. s 29 bodova.

U prvom susretu dana je Bologna kod kuće pogotkom Rodriga Palacija u sudačkoj nadoknadi izborila bod protiv Udinesea. Goste je u vodstvo doveo Stefano Okaka u 33. minuti, a poznato HNL lice Mato Jajalo je kod gostiju odigrao devet minuta.

U drugom susretu je svoju prednost na vrhu lige zadržao Juventus koji je teže od očekivanog svladao Spal. Pogotke su za Juventus postizali Cristiano Ronaldo u 39. minuti te Aaron Ramsey u 60., dok je devet minuta kasnije počasni pogodak iz penala zabio Petagna. Karlo Letica je ostao na klupi domaćina.