HT Prva liga, 24. kolo, 28.02.2020, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Jerko Crnčić (Vrbovec), Nikola Kečkiš (Virovitica)

Varaždin odnio bod iz Koprivnice u borbenom, ali nekonkretnom dvoboju

Branimir Korać • petak, 28.02.2020.

Varaždin neporažen napušta Koprivnicu, dvoboj kod Slaven Belupa okončan je bez pogodaka. Ovim remijem Varaždinci su se približili Interu na samo bod zaostatka i barem privremeno bodovno izjednačili su Istrom 1961...

Prvi cilj Varaždina u Koprivnici bio je ostati neporažen iako su Varaždinci na ovo gostovanje došli s idejom uzimanja sva tri boda. U teškoj su situaciji i bodovi su im prijeko potrebni u borbi za opstanak, no na kraju mogu biti zadovoljni remijem.

Prilika je bilo na obje strane, ali nije bilo konkretnosti u završnici i dvoboj je okončan bez pogodaka.

Vrlo rano Varaždin je mogao do pogotka, već u četvrtoj minuti Drožđek je dobio loptu u idealnoj poziciji na desetak metara, pucao je iz prve, ali visoko preko gola.

Varaždinci su u tim početnim minutama izgledali konkretnije i opasnije, a Slaven Belupo prvi put je zaprijetio tek u 23. minuti kada je u naletu zaustavljen Jeffren, dosuđen je slobodan udarac u idealnoj poziciji na 18 metara, puca Glavčić i pogađa gredu.

Do kraja prvog dijela viđena je još jedna tek poluprilika, konkretnijih prijetnji nije bilo i na odmor se otišlo s 0:0.

U drugom dijelu domaćin je bio bolji protivnik, ali ponovno je jako teško dolazio do prilika.

Tek u zadnjih 15 minuta krenule su prilike, prvo je Bogojević opalio izvana pod gredu, Nevistić je krasno obranio da bi nekoliko minuta kasnije isti igrač još jednom prijetio, ali bez pogotka.

Ostalo je 0:0, najrealniji rezultat u susretu koji je bio vrlo borben, želja je postojala kod obje momčadi, ali pravih prilika nije bilo.