Zimski sportovi

Drama u La Thuileu: Ortlieb slavila u superveleslalomu sa stotinkom prednosti

Petar Jenjić • subota, 29.02.2020.

Do prve pobjede u karijeru u Svjetskom kupu stigla je Nina Ortlieb koja je sa samo stotinkom prednosti bila brža od Federice Brignone. Bila je to utrka superveleslaloma u La Thuileu...

Sjajnu utrku mogli smo vidjeti u talijanskom La Thuileu gdje je u superveleslalomu do pobjede stigla Austrijanka Nina Ortlieb, kćer olimpijskog prvaka u spustu iz 1992. godine Patricka Ortlieba.

23-godišnja skijašica kroz cilj je prošla s vremenom 1:11.72 sa samo jednom stotinkom prednosti ispred Talijanke Federice Brignone. Treća je sa sedam stotinki zaostatka završila Corinne Suter iz Švicarske.

Prije tjedan dana u Crans Montani osvojila je treće mjesto u spustu, a to joj je bilo ujedno i prvo postolje. Danas je stigla i do svoje prve pobjede u karijeri po pitanju Svjetskog kupa.

Brignone je drugim mjestom podebljala vodstvo u ukupnom poretku. Sada ima 1378 bodova, 153 više od Mikaele Shiffrin koja ne skija zadnjih mjesec dana zbog smrti oca. Treća je Petra Vlhova s 1189 bodova.

Dodajmo i to kako hrvatskih skijašica nije bilo na startu današnje utrke.