City i Leicester minimalnim pobjedama do četvrtfinala, penali kobni za Tottenham

Jan Šneler • srijeda, 04.03.2020.

U srijedu su odigrane još tri utakmice osmine finala engleskog FA kupa, a mjesto u četvrtzavršnici izborili su Manchester City, Leicester i Norwich...

U srijedu su Manchester City, Leicester i Norwich izborili prolaz dalje te se pridružili Arsenalu, Chelseaju, Newcastleu i Sheffield Unitedu. Ostala je još samo jedna nepoznanica za četvrtfinale engleskog FA kupa, a to će biti riješeno sutra u susretu Derby Countyja i Manchester Uniteda.

Najuzbudljivije je bilo u Londonu gdje se Tottenham mučio protiv Norwicha, posljednje plasirane momčadi Premierlige. Iako je jasno da Jose Mourinhu u ovom trenutku FA kup nije u prvom planu, rijeti su očekivali da će Spursi imati tolikih problema. Do vodstva su stigli vrlo rano, već u 13. minuti preko Jana Vertonghena.

Ipak nisu uspjeli kapitalizirati bolji start i gosti su se sve više ohrabrivali i kretali prema naprijed. Odličan je na golu Norwicha bio Tim Krul koji je u nekoliko navrata sjajnim obranama spašavao svoju momčad. Izgledalo je sve dobro za Tottenham, no onda u 78. minuti Josip Drmić spretno zabija za 1:1 te donosi svojoj momčadi produžetke.

U produžecima je Tottenham bio bolji i konkretniji, ali do pogotka nisu stigli te se išlo na seriju jedanaesteraca. U njima se Norwich pokazao daleko boljima, odnosno Krul je ponovno odradio sjajan posao. Skinuo je čak tri jedanaesterca i odveo svoju momčad u četvrtfinale.

U prilično jakom sastavu istrčao je Manchester City na gostovanju kod Sheffield Wednesdayja. Tek nekoliko zamjena napravio je Pep Guardiola u prvom sastavu, ali na terenu nije bilo juniora ili igrača iz druge postave. Ozbiljno shvaćen zadatak nije zaključen s puno pogodaka, ali možemo reći kako je vrataru Claudiju Bravu bilo iznimno dosadno.

Sheffield Wednesday - Manchester City Rezultati uživo

Sheffield tijekom cijelog susreta nije uputio udarac u okvir, a ukupno su samo jednom pucali prema golu. City je dominirao od početka do kraja, praktiči opsjedao gol domaćih, no jedini pogodak postigao je Sergio Aguero u 53. minuti. Pogađali su gosti okvir gola više puta, imali sjajnih prilika, no i domaći vratar se iskazao. Ipak, bez obzira na rezultat, zaslužena pobjeda Cityja.

S minimalnih 1:0 slavio je i Leicester protiv Birminghama. Iako ne toliko dominantno kao City, Lisice su bile bolje tijekom cijelog susreta. Zatvorili su domaći pristup svom golu, redali sjajne prilike, ali bilo je dosta nesreće i previše promašenih šansi.

Ipak, na samom kraju susreta, u 82. minuti gosti su pokleknuli te je Ricardo Pereira zabio za pobjedu Leicestera. Dodajmo još kako je za goste svih 90 minuta odigrao Ivan Šunjić.

Neposredno nakon današnjih susreta održan je i ždrijeb četvrtfinala koje će se igrati od 20. do 22. ožujka. Sheffield United igrat će protiv Arsenala, Newcastle će ugostiti Manchester City, Leicester će na svom terenu dočekati Chelsea, dok će Norwich ugostiti boljeg iz ogleda Derby Countyja i Manchester Uniteda.