Anorthosis drži priključak na vrhu lige, Schildenfeld strijelac

Matej Kačan • nedjelja, 08.03.2020.

Nogometaši Anorthosisa su u 23. kolu ciparskog prvenstva svladali AEK iz Larnace s 3:0, a treći pogodak je postigao hrvatski stoper Gordon Schildenfeld...

U ciparskom prvenstvu se nastavlja borba za sam vrh ljestvice u kojem su potpuno ravnopravni Anorthosis i Omonia s 46 bodova. Anorthosis je do poravnanja došao pobjedom nad AEK-om iz Larnace s 3:0 s čime je prekinut niz od dva poraza.

Već u petoj minuti je poveo Anorthosis autogolom Trickovskog, a na 2:0 je povisio Okriašvili u 51. minuti. Konačnih 3:0 je postavilo poznato lice. Hrvatski stoper Gordon Schildenfeld je zabio u 67. za konačan rezultat.

Popularnom Schifi je ovo bio četvrti pogodak sezone, a posljednji put je zabio Paphosu u gostima 6. siječnja, također u 3:0 pobjedi. Hrvatski stoper za deset dana puni 35 godina, a na Cipru je od 2017. i odlaska iz Dinama.