Hajdukov Grk kaznio pogrešku obrane Karlsruhera i osigurao bod St. Pauliju

Mihaela Bradovski • subota, 30.05.2020.

U susretu 29. kola druge njemačke lige St. Pauli je u gostima remizirao protiv Karlsruhera, a bod gostima donio je budući napadač Hajduka, Grk Dimitrios Diamantakos...

Važan dvoboj bio je na rasporedu u 29. kolu druge njemačke lige. St. Pauli je htio izbjeći poraz i samim time zadržati tu neku prednost u odnosu na one koji su u ugroženoj zoni dok je s druge strane Karlsruher upravo tamo i tražio je pobjedu s kojom bi se pomaknuo i samim time uveo St. Pauli u probleme.

Završilo je 1:1, susret je bio podosta izjednačen, a domaćin je kod 0:0 odmah na početku drugog poluvremena promašio kazneni udarac.

U 49. minuti dosuđen je kazneni udarac, izveo ga je Anis Ben-Hatira, ali jako loše i vratar mu je uhvatio živu loptu.

Šest minuta kasnije stiže kazna. Obrana Karlsruhera je pogriješila, stoper je na kraju glavom proigrao upornog Dimitriosa Diamantakosa koji prebacuje vratara i šalje loptu u praznu mrežu za 1:0.

Međutim nisu gosti dugo zadržali vodstvo, već dvije minute kasnije Jerome Gondorf bježi pozornosti gostujuće obrane i poravnava na 1:1.

Rezultat se više nije mijenjao, a Diamantakos je igrao do 84. minute kada ga je zamijenio Henk Veerman.