Perišić doveo Bayern u vodstvo, Lewandowski spašavao u zadnjih 15 minuta

Branimir Korać • srijeda, 10.06.2020.

Bayer Leverkusen prvi je finalist DFB Pokala, a tamo će mu se pridružiti Bayern. Bavarci su svladali Eintracht s 2:1, a strijelac vodećeg gola bio je Ivan Perišić...

Poznati su finalisti DFB Pokala. Bayer Leverkusen dan ranije nadigrao je četvrtoligapa Saarbrucken i slavio s 3:0 dok je Bayern imao teži posao protiv Eintrachta kojeg je svladao s 2:1.

Bayern je u polufinalni dvoboj protiv Eintrachta ušao kao veliki favorit, uostalom kao i u najvećem broju mečeva u Njemačkoj. Vrlo rano je i potvrdio taj status favorita, već u 15. minuti poveo je golom Ivana Perišića.

Perišić je bio strijelac nakon što ga je Thomas Müller dobro uočio, njemački reprezentativac ubacio je loptu iza leđa obrane gostiju, a Perišić je posve neometan glavom u padu zabio za vodstvo.

Bavarci su aposolutno dominirali prvim poluvremenom, a Perišić je dobro odrađivao posao po lijevom boku.

U 61. minuti Perišić je napustio travnjak, a ušao je Lucas Hernandez, Eintract je izgledao sve bolje i u 70. minuti došao je do poravnanja. Obrana Bavaraca nije najbolje zatvorila Da Costu kojeg je proigrao Kamada i Eintracht je izjednačio na 1:1.

Pet minuta kasnije Bayern je vratio prednost na svoju stranu, tko drugi nego Robert Lewandowski. Bez sjajnog Poljaka nije moglo, zabio je za 2:1.

Rezultat se više nije mijenjao i Bayern je ptošao u finale.