HT Prva liga, 28. kolo, 11.06.2020, 18:55 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Vedran Đurak (Sisak), Luka Pajić (Rijeka)
Ognjen Mudrinski 78', 85'
Gorica

Probuđeni Lovrić i dobri potezi s klupe odveli Goricu do pobjede u Zaprešiću

Branimir Korać • četvrtak, 11.06.2020.

Gorica uzima tri boda u Zaprešiću koji joj daju nadu da bi se možda mogla vratiti u borbu za Europu. Interove muke se nastavljaju, ovo je bio dosta skromniji nastup nego na Poljudu i prave šanse nije bilo...

Komnen Andrić
46'
23
Josip Mitrović
65'
17
Oussama Zamouri
65'
31
Todor Petrović
82'
29
Sacha Boris Roger Marasović
82'
Tomislav Ivković
7
(do 59')
8
(do 74')

Valdas Dambrauskas

Dva posve različita poluvremena odigrali su Inter i Gorica. Prvo je bilo loše, obje momčadi igrale su s puno pogrešaka i bez prave ideje, ali zato je drugi dio bio efikasniji, uzbudljiviji i bolji.

Teško se išta može izdvojiti iz prvog poluvremena, možda tek jedan pokušaj Kristijana Lovrića koji je pucao izvana, ali je Mladen Matković dobro reagirao i odbio loptu u korner.

Bilo je jasno da ćemo teško gledati dva tako loša poluvremena i drugo je od početka bilo kvalitetnije.

Već u 53. minuti gosti su poveli. Lovrić je s lijeve strane ušao u sredinu, dobro je pucao, a loptu na putu prema golu skreće Damian van Bruggen i ona vara Matkovića te ulazi u sam kut.

Inter je svoju najbolju priliku propustio u 68. minuti kada je Bosec nabacio s desne strane, Mamut je pobjegao čuvarima, pucao glavom, ali lopta pogađa vratnicu.

U 74. minuti Dambrauskas vuče dobre poteze, uvodi Čanađiju i Mudrinskog koji mu ubrzo donose drugi pogodak.

U 78. minuti Čanađija je obavio najveći dio posla, u konačnici je i pucao s 13-14 metara, lopti je na putu bio Mudrinski koji je skreće dovoljno da prevari vratara.

Vrlo slična situacija u 81. minuti kada Dvorneković radi slično što je napravio Čanađija, ponovno loptu skreće Mudrinski, ali njega zaustavlja greda.

Mudrinski je ipak došao do svog drugog gola i to u 85. minuti. Dvorneković je nabacio, točno na glavu Mudrinskog koji krasno pogađa za 3:0.

Promjena više nije bilo, Inter je upisao ipak zaslužen poraz, Gorica je u drugom dijelu bila za klasu bolji protivnik.