Prosinečki poražen u dramatičnom dvoboju protiv Fenerbahčea u Istanbulu

Branimir Korać • subota, 13.06.2020.

Frustrirajući petak za Roberta Prosinečkog i njegov Kayserispor na gostovanju u Istanbulu kod Fenerbahčea. Domaćin je slavio preokretom 2:1...

Vrlo rijetko Kayserispor dolazi do pobjede protiv Fenerbahčea u gostima, a ovo je bila ta jedna od rijetkih prilika. Momčad koju vodi Robert Prosinečki imala je pobjedu u rukama, vodila je 1:0, imala igrača više i nije izdržala.

Sve je išlo u prilog Kayserispora od rane faze utakmice, ali završnica je presudila, a ona je otišla na stranu domaćina.

Već u 12. minuti Ozan Tufan je zaradio isključenje, a u 59. minuti Kayserispor je napokon iskoristio brojčanu nadmoć i poveo. Mensah je idealno izveo slobodan udarac i lopta je odsjela u rašljama za 1:0.

U 87. minuti domaćin je došao do poravnanja. Uz dosta sreće stigao je do kaznenof udarca koji Muriqi pretvara u pogodak.

Već u sljedećoj minuti totalni preokret. Gustavo Luiz sjajno je opalio s više od 20 metara i lopta je ušla u sam kut.

Šokirani gosti nisu uspjeli doći barem do poravnanja i Fener odnosi pobjedu.

Mario Šitum igrao je od 81. minute umjesto Kravetsa.