HT Prva liga, 29. kolo, 16.06.2020, 21:05 h, Rujevica
Suci: Damir Batinić (Osijek), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Hrvoje Radić (Split)
Fran Karačić 84' (11m)
Lokomotiva

Drama na Rujevici okončana remijem, Karačić iz penala donio bod Lokosima

Branimir Korać • utorak, 16.06.2020.

Zahuktala se borba za drugo mjesto i Ligu prvaka, a bodovno gledajući, stvaraju se preduvjeti za dramu do samog kraja. Nakon kiksa Hajduka, Rijeka je remijem protiv Lokomotiva ponovno došla na drugo mjesto...

Utakmica kola i izravan dvoboj protivnika koji se bore za drugo mjesto ponudila je vrlo dobar nogomet, pregršt opasnih situacija pred golom i uzbuđenja.

Rijeka je ušla u utakmicu agresivno ne ostavljajući previše prostora Lokosima i u prvih deset minuta već je stvorila nekoliko kvalitetnih situacija.

Ipak Lokomotiva joj je mogla zapapriti u 12. minuti kada je obrana Rijeke komplicirala i stvorila si probleme, ali Uzuni to nije bolje iskoristio.

Uslijedilo je nešto mirnije razdoblje koje je prekinuo u 36. minuti Lirim Kastrati. Cokaj ga je proigrao dugačkom loptom, prebrzi Kastrati lakoćom je pobjegao i iskoristio loše postavljanje Pandura zabivši mu u bliži kut.

Rijeka je pokušala do odlaska na odmor smanjiti zaostatak, imala je nekoliko opasnih situacija, ali nije uspjela doći do pogotka te se na poluvrijeme otišlo s 0:1.

Od samog starta drugog dijela domaćin je pritisnuo i gol je visio u zraku. Nerijetke su bile situacije kada je kazneni prostor Lokomotive bio prepun igrača obje momčadi i lopta jednostavno u takvoj situaciji nije dolazila do gola.

Odmah je prijetio Andrijašević iz okreta iz voleja, ali Grbić je bio spreman za to da bi u 52. minuti vrlo lijepo opalio izvana Lepinjica, međutim malo je bio neprecizan.

Riječani su bili frustrirani, ali i dalje strpljivi, uporno su tražili rupu u Lokomotivinoj obrani i onda su iz odbijanca došli do poravnanja.

U 66. minuti nakon ubačaja Halilovića iz kornera, Velkovski je pucao glavom, no Grbić kratko odbija samo do Yatekea koji je na pravom mjestu i rutinski zabija.

Desetak minuta kasnije potpuni preokret. Ovaj put Smolčić je ubacio na drugu vratnicu gdje je Andrijašević nadskočio braniča gostiju i glavom pucao od zemlje, lopta je prevarila Grbića i završila u mreži za 2:1.

Rijeka je bila u naletu i činilo se da će do sva tri boda, ali onda se Lokomotiva vraća. Lopta je ubačena u kazneni prostor, Capan je očito povlačio Uzunija i nakon pregledavanja snimke, čak je bilo dovoljno samo jednom baciti oko na monitor, Batinić pokazuje na 11 metara. Capan zarađuje drugi žuti karton, a Fran Karačić poravnava na 2:2.

Do kraja susreta Lokomotiva je pokušala doći do potpunog preokreta, nije uspjela, kao što nije prošao niti posljednji riječki pokušaj.

Rijeka 52 boda, Hajduk 51, Lokomotiva 50 i Osijek može doći na 49. Drama zagarantirana do kraja sezone.