HT Prva liga, 29. kolo, 17.06.2020, 21:05 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Borut Križarić (Čakovec), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete)
Mihael Žaper 56'
2:1(1:0) Gorica
Kristijan Lovrić 90'+3'
Gorica

Krasan gol Lovrića nije bio dovoljan, Osječani slavili i iskoristili povoljne rezultate konkurenata

Mihaela Bradovski • srijeda, 17.06.2020.

Posljednji susret 29. kola odigran je u Osijeku gdje je gostovala Gorica i upisala poraz 2:1. U zanimljivom dvoboju domaćin je samo nastavio niz nepobjedivosti na svom stadionu...

Osječani su s puno želje i nade ušli u ovaj susret, rezultati ranijih susreta ovog kola jednostavno su mu vratili nadu u borbi za drugo mjesto i može se reći kako su bili po osječkim željama. Rijeka i Lokomotiva su remizirali dok je Hajduk izgubio od davljenika i Osijek je ada na tri boda zaostatka za drugim mjestom.

Goričani s druge strane mogu zaboraviti Europu. Zaostatak za Osijekom na petom mjestu je velikih deset bodova što Gorica neće moći dostići.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Osječanima koji su bili dosta bolji protivnik, a Gorica je samo jednom, zaprijetila. Dogodilo se to u 18. minuti kada je Dvorneković proigrao Suka koji je pucao, ali Mile Škorić je blokirao taj pokušaj.

Sve ostalo bilo je u znaku Osijeka. Nije domaćin stvorio neki veliki pritisak, ali je stvorio više prilika, imao više opasnih situacija i u konačnici postigao pogodak.

Taj pogodak stigao je u 35. minuti kada je Ndockyt sjajno proigrao Mirka Marića koji iskosa dolazi pred vratara Kahlinu, prebacuje ga i zabija za 1:0.

U drugom dijelu Goričani su ipak pokazali više nego u prvih 45 minuta. Mogli su odmah sretno do vodstva kada je Čabraja ubacivao, lopta zakačila Škorića i pogodila gredu.

Deset minuta kasnije Osijek dolazi do drugog gola. Kleinheisler je lijepo uočio Bočkaja koji ulazi u 16 metara i dobro puca, ali Kahlina odbija loptu, ona dolazi do Marića, no i to Kahlina brani, ali treći pokušaj Žapera nije uspio.

Kako je susret odmicao, tako su gosti sve više pokušavali, ali bili su to uglavnom stihijski i pomalo nervozni napadi bez jasne ideje i obrana domaćina izlazila je na kraj s njima.

U 93. minuti ipak smanjenje. Lovrić je krasno zabio s nekih 18 metara iskosa, pogodio je suprotni kut i ostavio Ivušića bez šanse.

Imao je Lovrić u sljedećoj minuti priliku i za poravnanje, pucao je iz okreta u kaznenom prostoru, ali pokraj vratnice.

Osječani dolaze do velika tri boda i ostaju debelo u igri za drugo mjesto.