Verona 2:1 Cagliari
Cagliari

Di Carmine donio Juriću pobjedu i sedmo mjesto

Matej Kačan • subota, 20.06.2020.

Druga utakmica po povratku Serie A se odigrala u Veroni gdje je istoimeni domaćin svladao Cagliari s 2:1 u zaostalom susretu 25. kola te se najozbiljnije priključio borbi za Europu...

Dokazano teška prva domaća utakmica pred praznim tribinama nakon pauze ipak nije bila kobna za Ivana Jurića i njegovu Veronu. Nogometaši Hellasa su prvi susret nakon pauze iskoristili za prekid slabije forme iz ožujka te su 2:1 pobjedom došli na sedmo mjesto, tek bod iza Napolija i Europske lige.

Najbolje razdoblje Verone smo gledali u prvih pola sata kad je Cagliari i matiran dva puta uz jednu gredu. Centralne figure domaćina su bili Darko Lazović i Samuel Di Carmine. Već u 14. minuti je prvi ubacio za potonjeg koji je lijepim trzajem glave matirao vratara za 1:0.

Tek pet minuta kasnije je skoro Lazović i sam strijelac, ali je njegov udarac nakon lijepe solo akcije s ruba šesnaesterca odsjeo na gredi. Ako neće on na asistenciju dodati gol, onda će Di Carmine drage volje zabiti svoj drugi u 26. minuti.

Valerio Verre je povukao kontru te je na sebe navukao čak pet obrambenih igrača pa se zaustavio, pogledao i vidio Di Carminea na nekih 20 metara od gola. Di Carmine je primio dodavanje i nije mnogo razmišljao te je fantastičnim udarcem pogodio gornji kut gola za 2:0 za Jurićevu momčad.

Gotovo idiličnu situaciju za Veronu je nesmotrenim startom u 35. minuti pokvario Fabio Borini. On je zakasnio u start na nekih 30 metara od svog gola, a nakon pregledavanja VAR snimke mu je pokazan crveni karton.

Na to se do poluvremena naslonio i pogodak Cagliarija te se činilo kako se sve za Jurića odjednom urušava. Dugu dijagonalu je u 43. minuti Luca Pellegrini spustio za Simeonea koji lijepim volejem gađa za 2:1 na poluvremenu.

U drugom dijelu smo gledali oprečnu utakmicu i igru onoj u prvom dijelu. Bolje je zaigrao Cagliari, a Jurić je s igračem manje svoju momčad povukao. No gosti nisu stvorili dobru šansu i sve se pretvorilo u uspavanku. Čak je i u 70. minuti i brojčana prednost gostiju na terenu anulirana drugim žutim kartonom Luce Cigarinija.

Hellas Verona - Cagliari Rezultati uživo

Nije bilo boljih šansi te je sve završilo s 2:1 iz prvog poluvremena. Verona se tako popela na sedmo mjesto koje vodi u Europsku ligu jer je Napoli svoje mjesto osigurao preko Coppa Italie, a za to će se boriti s Veronom i Parmom. Cagliari polako ispada iz te borbe jer je s četiri poraza u nizu na 32 boda i 12. mjestu.

Marko Rog je odigrao svih 90 minuta kod poražene ekipe.