Borna Ćorić kroz dva tie-breaka do druge pobjede u Zadru

Branimir Korać • nedjelja, 21.06.2020.

Borna Ćorić nastup u Zadru završit će s omjerom 2-1. Prvog dana upisao je pobjedu protiv Grigora Dimitrova pa poraz od Novaka Đokovića da bi drugog dana svladao Peđu Krstina...

Iako je igrao u subotu dva meča, od čega i kasnovečernji protiv Novaka Đokovića, Borna Ćorić nije dopustio iznenađenje u posljednjem kolu skupine A.

Igrao je protiv Peđe Krstina koji je tako ubilježio i treći poraz i završio nastup na zadarskom turniru Adria Toura bez ijednog osvojenog seta iako je, zanimljivo, pet od šest setova završilo u tie-breaku.

U meču između Ćorića i Krstina nije viđen nijedan break iajko su obojica imali prilike za oduzimanje servisa.

Ćorić je propustio njih četiri, Krstin tri i odluka je pala u sedmoj igri gdje je u oba slučaja Borna bio mirniji i bolji.

Prvi tie-break je dobio sa 7:4 uz propuštenu set loptu već kod 3:2 kada je došao do 40:40. U tie-break je ušao s 3:0 i Krstin se nije u potpunosti vratio. Borna ga je uzeo sa 7:4 da bi u drugom setu Krstin poveo s 2:0 i nakon toga izgubio sedam poena zaredom.