Inter 2:1 Sampdoria
Sampdoria

Inter odigrao sjajno prvo poluvrijeme pa strepio za pobjedu

Matej Kačan • nedjelja, 21.06.2020.

Svoj zaostali susret 25. kola Serie A je na praznom San Siru odigrao i Inter koji je nakon sjajnog prvog dijela teže od očekivanog svladao Sampdoriju s 2:1...

Nakon što je prije pauze zaredao s dva neugodna poraza i ispao iz trke za naslov prvaka, Inter je nastavak Serie A započeo s tri boda koji mu ipak osiguravaju mir na trećoj poziciji. Nakon jako dobrog prvog poluvremena protiv Sampdorije, Inter si je inertnošću zakomplicirao život te je s 2:1 slavio kod kuće.

Vidjeli smo dva potpuno drukčija poluvremena, a prvo je u potpunosti pripalo Interu. Već u drugoj minuti Christian Eriksen trese mrežu, ali je u zaleđu. No ne mora Inter dugo čekati na gol, vodstvo je došlo već u 10. minuti.

Loptu je povukao Lautaro Martinez koji je na sebe na desnoj strani navukao nekoliko obrambenih igrača te je petom ostavio loptu za Romelua Lukakua. Stvorio se višak, a Lukaku je odigrao dupli pas s Eriksenom koji je poslužio Belgijca za zicer i laganih 1:0.

Nastavio je Inter s dominacijom pa prijeti i Candreva iz daljine u 27. minuti, a samo šest minuta kasnije je već 2:0. Lukaku je pobjegao na desnoj strani te je krasnom biciklom i dodavanjem u prostor pronašao Candrevu, a ovaj samo prosljeđuje povratnu na drugu stativu gdje Lautaro pogađa nebranjenu mrežu za 2:0 s kojima se ide i na poluvrijeme.

Je li u drugom dijelu Inter izašao zadovoljna rezultatom ili Sampdoria više nije imala što izgubiti, to ne znamo. Ali je očito bilo da je domaćin krenuo inertno, a kazna je stigla brzo.

U 53. minuti je nakon kornera nebranjen ostao Omar Colley koji glavom gađa gredu, a na odbijancu se našao Morten Thorsby koji je uspio ugurati loptu taman da uz lijevu stativu prođe crtu.

Inter - Sampdoria Rezultati uživo

Utakmica je nakon toga ušla u potpuno mirne vode. Inter je čekao i čuvao rezultat, a tolike opasne situacije za rješavanje utakmice nisu postale šanse jer je nedostajao posljednji potez. U 88. dobro iz slobodnjaka gađa Pascal Leris, ali je Handanović spreman, a iz kornera u nastavku akcije gosti žele penal, no reakcije nema.

Ostalo je zato do kraja 2:1 i Inter prekida niz od dva poraza te skače na 57 bodova. Tako momčad Antonia Contea drži svoje mjesto taman ispod borbe za naslov jer od Lazija ima pet bodova manje, ali i sa šest bodova ispred četvrte Atalante. Marcelo Brozović nije konkurirao za sastav Intera zbog ozljede.