Bologna 0:2 Juventus
Juventus

Juventus sigurno do tri boda kod Bologne

Matej Kačan • ponedjeljak, 22.06.2020.

27. kolo Serie A je nastavljeno susretom u Bologni gdje je Juventus sigurnom i uvjerljivom partijom svladao istoimenog domaćina te će kolo sigurno završiti na prvom mjestu ljestvice...

U borbu za održavanje minimalne prednosti nad Lazijom na vrhu tablice je Juventus ušao sigurno i uvjerljivo. Prema talijanskim medijima se Mauriziju Sarriju opasno trese klupa, ali večeras njegova momčad i nije baš djelovala potreseno.

Bologna - Juventus Rezultati uživo

Stara Dama je do pogodaka došla u prvom poluvremenu iz jedanaesterca i prekrasnog solo poteza i to je bilo dovoljno da se potpuno preuzme kontrola nad susretom i mirno otplovi do kraja. Cristiano Ronaldo je u susret ušao poprilično motivirano da otkloni kritike koje su ga dotakle nakon poraza u finalu Coppa Italie, ali ga iz igre baš i nije išlo.

No zato je ipak upisao pogodak, i to iz penala u 23. minuti nakon što je VAR sugerirao na bijelu točku nakon jednog duela pri korneru. Ronaldo je promašio penal protiv Milana u polufinalu Kupa, ali je ovaj put bio siguran s mirnim udarcem po sredini vrata.

Nije dugo Juventus trebao čekati na drugi pogodak, a on je bio prava mala ljepotica. Vrlo raspoloženi Bernardeschi je jednim sjajnim potezom i dodavanjem petom izbacio dvojicu braniča Bologne, a loptu je na rubu šesnaesterca primio Paulo Dybala. Argentinac voli zabiti krasan pogodak pa je učinio dva koraka i nebranjivo pogodio malu mrežicu za 2:0.

Zaprijetit će Dybala još jednom do poluvremena, a u drugom dijelu su posebno aktivni opet bili Bernardeschi i Ronaldo, ali lopta u drugom poluvremenu nije htjela u gol. Promašio je Ronaldo dvije sjajne prilike, dok je Bernardeschi pogodio i stativu krasnim udarcem s ruba šesnaesterca, ali se rezultat nije mijenjao.

Izdvojimo još dvije situacije u kojima je centar pažnje bio sudac. U 60. minuti je Bologna tražila penal, ali je VAR pobio te zahtjeve, dok je Danilo u samoj završnici uspio dobiti dva žuta kartona u razmaku od manje od deset minuta te je napustio teren samo 25 minuta nakon što ga je Sarri uveo u igru.

Juventus tako mirno čeka rasplet susreta Lazija i Atalante koji će sigurno biti superzanimljiv, dok Bologna svakako želi kiks Parme protiv Genoe i čeka svoj susret sa Sampdorijom.