Mura prvi put u svojoj povijesti osvojila Kup Slovenije

Branimir Korać • srijeda, 24.06.2020.

U finalu Kupa Slovenije na Brdu kod Kranja Mura je svladala Naftu s 2:0 i tako prvi put u svojoj novoj povijesti osvojila je trofej...

Finale Kupa Slovenije donijelo je dvoboj između Mure i Nafte, a Mura nije dopustila iznenađenje i slavila je s 2:0.

NŠ Mura osnovan je prije osam godina nakon što je Mura 05 prestala postojati, a ta Mura 05 naslijedila je Muru koja ima u svojim vitrinama jedan trofej Kupa iz 1995. godine, a kasnije je također prestala postojati.

U ovo finale NŠ Mura ušla je kao značajni favorit protiv drugoligaša iz Lendave. Status favorita je i opravdala te na kraju slavila s 2:0.

Mura je povela početkom drugog poluvremena pogotkom Amadeja Maroše, a točku na i stavio je Žan Kamičnik u 74. minuti.

U konačnici zaslužena pobjeda Mure koja je bila bolji protivnik i odradila je ono što se od nje i očekivalo.

Matko Obradović branio je cijelu utakmicu kao što je i Luka Bobičanec odradio svih 90 minuta.

Kod Nafte cijelu utakmicu odigrali su Leon Leuštek i Mihael Rebernik dok je Dominik Drk ušao u igru u 58. minuti.