HT Prva liga, 32. kolo, 30.06.2020, 18:55 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Jerko Crnčić (Vrbovec), Krisijan Novosel (Gat)
2:0(1:0) Varaždin
Varaždin

Lokomotiva pokazala pravo lice i bez većih problema svladala Varaždin

Branimir Korać • utorak, 30.06.2020.

Lokomotiva nastavlja borbu za drugo mjesto u HT Prvoj ligi. Upisala je novu pobjedu, ovaj put protiv Varaždina s 2:0 u susretu u kojem je dosta toga i promašila...

Lokomotiva je nastavila s dobrim nastupima u nastavku sezone te je zasluženo slavila protiv Varaždina. Odigrala je vrlo dobru utakmicu i može se reći iskupila se za nešto lošiji nastup u Puli kod Istre 1961.

U Puli su Lokosi uzeli samo bod, bili su oslabljeni, ali bez obzira na to igra je bila ispod očekivane trazine, Protiv Varaždina je to već bilo bolje, dosta prilika, brz nogomet, težnja prema naprijed...

Od početka susreta Lokomotiva je preuzela inicijativu i stjerala Varaždin na njegovu polovicu. Nizala je prilika, uglavnom su u glavnoj ulozi bili Kastrati, Uzuni i Tolić kao središnji dio najvećeg broja domaćih akcija.

Varaždin je prvi put zaprijetio i skoro zabio u 28. minuti, nakon ubačaja s lijeve strane iz kornera. Novoselec je pucao glavom s 13-14 metara, lopta je išla u kut, ali Kolinger je izbija s gol linije.

Do kraja prvog dijela treba izdvojiti prvo nemoguć promašaj Tucija nakon što je Tolić sjajno pucao iz slobodnog udarca, lopta pogodila vratnicu i onda je Tuci umjesto u prazna vrata šalje preko gola.

U sudačkoj nadoknadi ipak zasluženo vodstvo Lokosa. Tolić je povukao loptu desnom stranom i dovukao je praktički skroz do gola, zatim u petercu vidi Tucija kojeg doslovno pogađa loptom i ona odlazi u gol.

U drugom dijelu nastavilo se s boljom igrom domaćina koji je i dalje imao više prilika i prijetio, ali i Varaždin je pokušavao nešto više prema naprijed.

U 85. minuti Lokomotiva otklanja neizvjesnost. Tolić je dodao kratko do Jakića koji s više od 20 metara traži u sredini Uzunija, on ne dolazi do lopte, ali vara Nevistića dovoljno da završi u maloj mreži.

U sudačkoj nadoknadi posla je imao i VAR, Lokomotiva je došla do pogotka preko Tolića koji je krasno okrenuo čuvara i pogodio u suprotni kut, ali ispred vratara je stajao Uzuni i tako mu zasmetao dovoljno da se označi zaleđe.

Na kraju zaslužena pobjeda Lokosa koji su odradili odličan posao i izdominirali dvobojem.