Vardy prebacio 100 golova u karijeri u Premiershipu, Manchester United preskočio Chelsea

Mihaela Bradovski • subota, 04.07.2020.

Manchester United i Leicester bili su uspješni i upisali su očekivane pobjede u 33. kolu. Posebno će ga pamtiti Jamie Vardy...

Nakon tri vezane utakmice bez pobjede, Leicester je napokon slavio. Dočekao je pobjedu na svom stadionu protiv Crystal Palacea kojeg je svladao s glatkih 3:0. Ovaj dvoboj ostat će u lijepom sjećanju Jamieju Vardyju koji je stigao do svog 100. i 101. gola u Premiershipu.

Leicester je glatko slavio, nije ovaj put dozvolio iznenađenje i dominaciju i prilike pretvorio je u pogotke.

U 49. minuti se otvorilo kada je Tielemans ubacio s lijeve strane, vratar Guaita neodlučno je izlazio na tu loptu i to je kaznio Kelechi Iheanacho koji pogađa za 1:0.

U zadnjih 15 minuta susreta slijedi i potvrda pobjede i to u režiji Vardyja. Prvo je Salho kiksao i izgubio loptu na svojih 16 metara, uzeo ju je Barnes i asistirao svom napadaču, a ista suradnja Barnes - Vardy viđena je i u sudačkoj nadoknadi za konačnih 3:0.

Manchester United barem privremeno je skočio na četvrtu poziciju gdje je i dalje tri boda iza Leicestera. United je igrao protiv Bournemoutha koji je nastavio niz poraza.

Nije pomoglo gostima što su poveći golom Juniora Stanislasa, United je do poluvremena napravio preokret.

Do odlaska na odmor redom su zabijali Mason Greenwood, Marcus Rashford i Anthony Martial.

Početkom drugog dijela Joshua King smanjio je iz kaznenog udarca, ali Greenwood i Bruno Fernandes vrlo brzo odvode United na 5:2 i zaključuju priču.