HT Prva liga, 33. kolo, 04.07.2020, 21:05 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Goran Pečarić (Zagreb), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Ivan Mihalj (Velika Gorica)
1:0(0:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Varaždin minimalno slavio protiv Slavena i praktički osigurao ostanak

Matej Kačan • subota, 04.07.2020.

Nogometaši Varaždina uspjeli su praktički osigurati osmu poziciju i ostanak u HT Prvoj ligi. Varaždinci su kod kuće s minimalnih 1:0 svladali Slaven Belupo pogotkom Drožđeka iz penala...

Nakon poprilično mirnog i nesadržajnog susreta, Varaždin je ipak došao do pobjede nad Slaven Belupom kod kuće. Završilo je 1:0, a pobjednički je pogodak Domagoja Drožđeka iz penala u 80. minuti nakon što je Michele Šego u svoj šesnaestercu srušio Petkovića.

Nismo do pogotka mogli mnogo toga vidjeti u Varaždinu. Ove dvije ekipe su valjda u ime dobrosusjedskih odnosa igrale poprilično miran susret u kojem je sve odavalo dojam da je remi dobar za oboje, iako bi po tablici obje ekipe trebale imati veliki motiv za pobjedom.

Nešto je bolji bio Varaždin koji je namirisao krv i priliku za približavanjem Slavenu na tablici pa je nešto više napadao, ali pravih šansi nije bilo. Teklić i Đurasek su stvarali višak i stavljali gostujuću obranu na iskušenje, ali nije bilo završnog poteza.

Zapucao je Drožđek u 26. minuti nakon dobrog prodora po lijevoj strani, a u 35. je moglo biti opasno kad je Obregon oduzeo loptu Ježini, ali je Teklić pogriješio i sve završava promašajem.

U 42. napokon nešto i od Slavena, pucao je Jeffren, ali tek u blok. Nije tako na poluvremenu bilo golova, a nismo uzbuđenja imali ni u drugom dijelu do 61. minute i lošeg šuta Lime glavom, a onda i novog slabog udarca Drožđeka koji je utrčao u šesnaesterac gostiju u kontri.

Došla je tada 80. minuta i gore opisani pogodak, a Šego će imati što za objašnjavati Tomislavu Stipiću koji mu je dao priliku, a ovaj je potpuno nepotrebno laktom igrao u gotovo bezazlenoj situaciji te je svoju momčad koštao boda.

Ovom pobjedom Varaždin tri kola prije kraja ima šest bodova više od Istre, ali uz bolji međusobni omjer pa efektivno ima i sedam bodova viška te je ostanak u ligi gotovo pa osiguran. Dvojaki efekt ima ova pobjeda jer se Varaždin približio na četiri boda od Slavena na sedmom mjestu.