WBA u ljepotici kola svladao Hull, Bilić sve bliže Premierligi

Jan Šneler • nedjelja, 05.07.2020.

Svega pet kola prije kraja Championshipa, WBA kojeg vodi Slaven Bilić nalazi se na drugom mjestu sa 77 bodova i ima pet bodova prednosti ispred trećeplasiranog Brentforda...

Slaven Bilić sve je bliži povratku u Premierligu. Nakon odigranog 41. kola njegov WBA svladao je Hull City i došao do pet bodova prednosti ispred trećeplasiranog Brentforda. Prvoplasirani Leeds bježi Biliću svega jedan bod.

U susret u koji su ušli kao veliki favoriti, domaći su stigli do vodstva već u četvrtoj minuti kada je mrežu gostiju zatresao Charlie Austin. Premda su bili bolji u uvodnim minutama, domaći nisu uspjeli dugo zadržati praznu mrežu.

West Bromwich Albion - Hull City Rezultati uživo

U 24. minuti, nakon udarca iz kuta, rezultat je poravnao Kevin Stewart. Primljeni pogodak malo je uzdrmao WBA, ali vraćaju se taman u pravom trenutku, u 37. minuti kada Ahemd Hegaz pogađa za 2:1. Još jednom asistirao je Matheus Pereira.

U drugom dijelu WBA je bio uvjerljiviji, nešto kao i u prvom, ali ponovno trenuci nepažnje mogu skupo stajati Bilićev sastav. Već u 48. minuti Mallik Wilks pogađa za novo izjednačenje. Ipak, bolja igra morala se isplatiti domaćima te su već minutu poslije došli do novog vodstva.

Strijelac je bio Kamil Grosicki, a asistent ponovno Pereira. Do kraja susreta WBA je uspio potpuno primiriti goste pogotkom Gradyja Diangane u 76. minuti, a jedina mrlja na ovoj pobjedi je drugi žuti i crveni karton koji je zaradio Ahmed Hegazy u samoj sudačkoj nadoknadi. Dodajmo kako je Filip Krovinović počeo susret za WBA i ostao na terenu do 72. minute.

WBA do kraja sezone ima prilično težak raspored, ali Bilićeva momčad izgleda dobro na terenu i nakon nekoliko posrtaja nakon prekida, upisala je dvije uzastopne pobjede. Kao što smo rekli WBA zaostaje samo bod za prvoplasiranim Leedsom, a u slučaju da osvoji naslov Championshipa to bi bio za Bilića prvi trofej u trenerskoj karijeri.