Celje puše Skenderu za vratom, a Vizinger Anti Vukušiću

Mihaela Bradovski • srijeda, 08.07.2020.

Odigran je prvi susret 32. kola slovenskog prvenstva, a Celje je u njemu ugostilo Domžale i glatko slavilo s 4:1. Ovom pobjedom Celje je došlo na samo bod zaostatka ta vodećom Olimpijom...

Ove sezone u Sloveniji će se voditi velika bitka za naslov prvaka do posljednjeg kola. Trenutno je na vrhu Olimpija sa 62 boda, s utakmicom više bod iza je Celje, a Maribor kasni zua liderom četiri boda.

Celjani su u utorak u prvom susretu 32. kola ugostili Domžale, momčad koja još nije osigurala ostanak u ligi te su slavili s visokih 4:1, a pobjednik je odlučen u drugom poluvremenu.

Poveo je domaćin u 37. minuti golom Luke Kerina, ali Nikola Vujadinović pet minuta kasnije naon ubačaja Senijada Ibričića iz kornera poravnao je na 1:1.

U drugom dijelu Celje ipak vraća prednost na svoju stranu golom Mitje Lotriča da bi susret definitivno prelomio hrvatski internacionalac Dario Vizinger u 73. minuti kada se našao na pravom mjestu i iz blizine zabio.

Točku na i stavio je Lotrič u 89. minuti.

Vizinger je odradio cijelu utakmicu dok je Ivan Božić napustio igru u 90. minuti kada je ušao Karlo Plantak.

Inače Vizinger je trenutno drugi na ljestvici strijelaca, postigao je 21 gol, a Ante Vukušić na vrhu je s jednim više.