Atalanta nastavlja stopostotan niz, važna pobjeda Rome protiv Parme

Branimir Korać • četvrtak, 09.07.2020.

U susretima 31. kola Serie A igranima u kasnom terminu u srijedu, ističe se nova pobjeda Atalante koja ostaje jedina momčad Serie A sa stopostotnim učinkom nakon restarta...

Atalanta nastavlja sa sjajnim igrama i pobjedama. Nova je stigla u Bergamu protiv Sampdorije, slavila je s 2:0, doduše teže od očekivanja.

Prvi gol stigao je u 75. minuti kada je Rafael Toloi nakon kornera glavom poslao loptu u mrežu. Kod drugog gola, deset minuta kasnije, ponovno prekid, odbijena lopta skroz van do Luisa Muriela koji odlično gađa u kut za 2:0.

Upravo Muriel zamijenio je Marija Pašalića u 70. minuti, a Boško Šutalo ušao je u 86. minuti umjesto Zapate.

Roma je upisala važnu pobjedu protiv Parme, odigrala je jako dobru utakmicu i slavila je s 2:1. Parma je prva stigla do gola, ali Roma je bila bolja i zasluženo je slavila.

Već u devetoj minuti Cristante je skrivio kazneni udarac koji Juraj Kucka pretvara u pogodak za vodstvo gostiju. U završnici prvog poluvremena nakon vrlo loše reakcije obrane gostiju Henrih Mhitarjan poravnava na 1:1.

Krasnim pogotkom Jordana Veretouta Roma je u drugom dijelu došla do pobjede, Francuz je povukao napad, a kada je došao blizu kaznenog prostora, opalio je u donji kut.

Nakon dosta problema u prvom dijelu sezone, forma Napolija je sve bolja. Nova pobjeda stigla je u gostima kod Genoe koja je svladana s 2:1. Dosta bolji Napoli zasluženo je slavio, a uz malo više preciznosti izbjegao bi nervozu u završnici.

Poveo je u samoj završnici prvog dijela golom Driesa Mertensa da bi se gosti vratili na startu drugog preko Edoarda Goldanige. Ipak, tri boda odlaze za Napulj pogotkom Hirvinga Lozana.

Rezultatski dvoboj između Bologne i Napolija bio je nebitan, ali susret su obilježile jake tenzije u završnici. Siniša Mihajlović nije dočekao kraj na klupi već je isključen u 82. minuti.

Sassuolo je pobjedu osigurao golovima na kraju prvog i početkom drugog dijela. Prvo je Domenico Berardi pogodio za vodstvo, a povisio ga je Lukaš Haraslin. U završnici je Musa Barrow samo smanjio na 2:1.

Fiorentina i Cagliari odigrali su bez pogodaka, Milan Badelj i Marko Rog igrali su nešto više od sat vremena.