HT Prva liga, 34. kolo, 10.07.2020, 20:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Ivan Župan (Bjelovar), Tomislav Keglević (Našice), Ivan Janić (Ilok)
Domagoj Drožđek 76' (11m)
Varaždin

Drožđek iz penala osigurao ostanak za Varaždince!

Matej Kačan • petak, 10.07.2020.

34. kolo HT Prve lige je krenulo susretom u Velikoj Gorici gdje je domaćin minimalno poražen od Varaždina. Ovim su slavljem gosti i matematički osigurali ostanak u ligi bez dodatnih kvalifikacija...

Drugim slavljem u nizu, i to opet minimalnim, Varaždin je i matematički osigurao ostanak u ligi. Igrači Samira Toplaka su s 1:0 svladali Goricu u gostima te sad imaju devet bodova viška u odnosu na Istru, ali i uz bolji međusobni omjer.

Najsadržajniji dio prvog poluvremena bio je sam početak susreta, točnije prvih desetak minuta. Već nakon 90 sekundi je Gorica povukla, dobro je pucao Ognjen Mudrinski malo izvan šesnaesterca, ali gađa kraj gola.

U sedmoj zicer ima domaćin, nakon odbijanaca je praktički na metar od gola pucao Rodin, ali je Kristijan Kahlina uspio obraniti stopostotnu šansu. Samo četiri minute kasnije Gorica ima jednako dobru priliku, ali Babec nakon ubačaja Muse gađa gredu.

Do kraja poluvremena neće biti velikih šansi osim kad je u 38. minuti Kolarić propustio glavom dobro pucati s nekoliko metara, a poluvrijeme se može podijeliti na bolji prvi dio Gorice i drugi varaždinski.

Ni drugo poluvrijeme nije ponudilo veće uzbuđenje sve do 71. minute kad kreće ludnica s VAR-om i sucem Županom. Na jednoj svijeći u šesnaestercu Gorice se na prvu nije vidjelo ništa sporno u zračnom duelu, ali je sudac nakon pregleda VAR snimke odlučio da je Čabraja ipak igrao rukom.

Žalili su se domaćini, ali se na to nije obazirao Domagoj Drožđek koji sigurno realizira udarac s bijele točke za 1:0. Samo tri minute kasnije i domaćin vraća nadu jer joj je na prvu dosuđen penal.

Cherif Ndiaye je srušen u 16 metara, žuti je dobio Tkalčić, ali nakon pregleda VAR snimke sudac vraća žuti i dodjeljuje ga Ndiayeu za simuliranje uz poništavanje penala. U 84. je Gorica pogodila novu prečku i propustila sjajnu šansu za povratak, ovaj put je nesretnik Moro.

Imali smo dugu nadoknadu, čak sedam minuta, ali pogodaka nije bilo i Varaždin slavi veliku pobjedu i ostanak u ligi. Bit će ovom pobjedom zadovoljan i Hajduk jer se Gorica nije približila na četiri boda i ugrozila Europu te ostaje na sedam bodova zaostatka.