Lazio potpuno pao, Kalinić zabio za Romu, Ronaldo spasio Juventus protiv sjajne Atalante

Branimir Korać • nedjelja, 12.07.2020.

Tri subotnja dvoboja u Serie A nisu donijela zadovoljstvo domaćinu. Jedino je Juventus izbjegao poraz i to golom Ronalda iz kaznenog udarca u 90. minuti...

Dvoboj koji se s nestrpljenjem očekivao je onaj između Juventusa i Atalante i nije razočarao. Juve se provukao, remizirao je 2:2 protiv sjajne momčadi iz Bergama koja u ovom trenutku igra možda najbolji nogomet u Europi.

Bila je Atalanta bolja i u Torinu te je trebala do pobjede, ali nije uspjela doći do pobjede. Imala je vodstvo do same završnice susreta, ali je Cristiano Ronaldo spasio domaćina golom iz kaznenog udarca.

U 16. minuti Atalanta je povela golom Duvana Zapate nakon što je Papu Gomez odradio najveći dio posla i pronašao Kolumbijca u 16 metara.

U desetoj minuti drugog dijela Juventus je zaradio kazneni udarac nakon što je De Roon iz blizine napucan u ruku, a Ronaldo je poravnao na 1:1.

Vratila je Atalanta prednost na svoju stranu u 81. minuti krasnim golom Malinovskog koji je doslovno zakucao loptu u mrežu.

Ipak, još jedan kazneni udarac za Juventus i opet zbog igranja rukom, ovog puta Luisa Muriela. Dogodilo se to u 89. minuti i Ronaldo je još jednom zabio te spasio Juve od poraza.

Mario Pašalić ušao je u igru u 58. minuti.

Lazio je odigrao vrlo loše kod kuće protiv Sassuola i zasluženo je poražen 2:1. Gosti su gubili na odmoru nezasluženo i u drugom poluvremenu im se vratilo. Luis Alberto doveo je domaćina u vodstvo u 33. minuti, ali Raspadori i Caputo pobrinuli su se za preokret.

Roma je slavila u Bresciji s 3:0 uz gol Nikole Kalinića. Kalinić je u 62. minuti pogodio za 2:0 nakon krasne asistencije Carlesa Pereza, a u strijelce su se upisali i Fazio i oporavljeni Zaniolo.