HT Prva liga, 34. kolo, 12.07.2020, 18:55 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Robi Kezele (Rijeka), Luka Pajić (Rijeka)
Marko Tolić 73'
Lokomotiva

Lokosi remizirali i ispustili drugo mjesto, Grbić izluđivao Krstanovića

Matej Kačan • nedjelja, 12.07.2020.

Nakon dobrog susreta u Koprivnici, Slaven Belupo je 1:1 remijem pomogao Osijeku koji zadržava drugo mjesto. Lokomotiva je nadoknadila zaostatka, ali do pobjede i druge pozicije ipak nije mogla...

Nogometaši Lokomotive ipak nisu uspjeli svladati Slaven Belupo i vratiti se na drugo mjesto. Lokosi su u Koprivnici odigrali 1:1, a tim rezultatom najzadovoljniji mogu biti Osječani koji ostaju drugi i imaju sve u svojim rukama, a i Rijeka se približila na tri boda od trećeg mjesta.

Nismo mnogo vidjeli u prvom poluvremenu u Koprivnici. Na visokoj temperaturi i sparini Lokomotiva nije uspijevala razviti svoju pravu igru baziranu na mnogo trke pa je domaćin dominirao i više prijetio i to uglavnom preko Stipe Bačelić-Grgića iz daljine te preko Ivana Krstanovića koji traži svoj stoti HNL pogodak.

No sve je te udarce poput onog Krstanovićevog u 14. i Grgićevog u 17. i 40. branio Ivo Grbić, ili su udarci bili neprecizni, dok je s druge strane najviše prijetio Tolić koji je ili sam pucao ili posluživao kolege iz prednje linije Lokosa, ali bez konkretnog učinka i prave prilike.

Tako se na poluvrijeme ide s 0:0, ali početkom drugog dijela opet gledamo dvoboj Krstanović-Grbić. Iskusni napadač je nakon kontre dobro ciljao tik uz stativu, ali je Grbić danas najbolji igrač Lokosa pa je spreman i na to.

U 60. minuti Slaven zabija gol, ali na promjenu rezultata mora čekati do 64. minute. Nakon ubačaja iz kornera je lopta prošla sve u napadu i obrani i došla je do Brune Bogojevića koji ju je proslijedio u mrežu, ali je na prvu pogodak poništen zbog zaleđa.

No pregled VAR snimke je pokazao da Franck Eroundi ipak nije dirao loptu kad je bio u nedozvoljenoj poziciji i Koprivničani ipak vode, ali ne zadugo. Već u 73. je Lokomotiva izjednačila, a strijelac je danas fantastični Tolić.

Gluhaković je ubacio, lopta je došla do Tolića koji gađa suprotni kut, ali pogađa u suparničkog igrača i lopta uz mnogo sreće ipak prelazi crtu za 1:1. Samo tri minute kasnije Tolić opet ima fantastičnu priliku s ruba kaznenog prostora, ali gađa preko grede.

U 78. imamo novi nastavak dvoboja Grbić-Krstanović. Našao se napadač Slavena sam na pet metara, gađao je glavom, ali točno u Grbića koji izlazi kao pobjednik i iz ovog dvoboja i glavni je krivac ako iskusni napadač danas ne dođe do stotog gola.

Do kraja se rezultat nije mijenjao pa Lokomotiva ostaje treća. Rijeka zaostaje tri boda, a Hajduk se eventualnim slavljem na Maksimiru može približiti na četiri. Ni Slaven ne može biti zadovoljan bodom jer je Varaždin na samo dva boda zaostatka i dosad sigurno sedmo mjesto je ugroženo.