Bilić izborio Premier ligu, Šunjić strijelac u porazu Birminghama

Matej Kačan • srijeda, 22.07.2020.

Gotovo je posljednje kolo engleskog Championshipa u kojem veliku ulogu igraju i Hrvati. WBA Slavena Bilića je osvojio drugo mjesto remijem protiv QPR-a...

Nogometaši WBA ipak su izborili Premier ligu direktnim plasmanom. WBA je gubio od QPR-a, ali je odigrao 2:2, dok je direktni konkurent Brentford kod kuće izgubio od Barnsleyja 2:1 pa je tako Slaven Bilić ipak izborio drugo mjesto.

Nije dobro krenulo za Bilića jer je u 34. minuti QPR poveo preko Manninga, ali krajem prvog i početkom drugog dijela WBA preokreće preko Diangane i Robinsona koji su i jedan drugom asistirali za golove.

Imao je Bilić tri boda u džepu i sve u svojim rukama, ali je na kraju opet morao drhtati. U 61. je za 2:2 zabio Eze, ali je WBA izdržao sve nalete i pokušaje gostiju i izborio bod, a onda su mu se trebali poklopiti ostali rezultati. Filip Krovinović je odigrao svih 90 minuta za domaćina.

A rezultati su se poklopili u Brentfordu gdje je domaćin upisao drugi poraz u nizu pa je s dva kiksa prosuo situaciju u koju je došao kiksevima WBA te je mogao odlučivati sam o svojoj sudbini. Barnsley je poveo u 41., a Brentford izjednačava u 73.

Nije to bilo dosta jer je WBA imao remi, ali je sve nade srušio Odour u prvoj minuti nadoknade i Brentford ora u doigravanje gdje će igrati protiv Swanseaja koji je 4:1 pobjedom preskočio Nottingham Forest koji je izgubio od Stokea istim rezultatom.

Četvrti je Fulham koji je remizirao kod Wigana te je propustio svoju šansu da ugrozi Bilića, a peti je Cardiff koji je deklasirao Hull. Već je ranije svoju promociju osigurao Leeds.

1:1 je u susretu Birminghama i Derbyja postavio hrvatski veznjak Ivan Šunjić. Bivši igrač Dinama je u 56. minuti iskoristio grešku legendarnog Waynea Rooneyja. Derby je ipak na kraju slavio s 3:1.

Šunjić i Birmingham su se spasili unatoč porazu jer je izgubio i Charlton i to od nemilosrdnog Leedsa s 4:0, a ispadaju još i Barnsley kojeg nisu spasile ni zadnje dvije pobjede te Hull koji se potpuno raspao.