Bjelanović: 'Koliko sam čuo, nekoliko velikih talijanskih klubova je zainteresirano za Vuškovića'

Branimir Korać • petak, 31.07.2020.

Mario Vušković je ogroman potencijal i igrač kojem se već godinama proriče velika karijera. Odmah nakon ulaska u prvu momčad Hajduka, počeo je pokazivati zašto je to tako...

Dolaskom Igora Tudora na klupu Hajduka, Mario Vušković počeo je dobivati priliku od prve minute. Nije dugo trebalo da bi se vidjelo kako je potpuno spreman za seniorski nogomet.

Saša Bjelanović dobro je upoznat s njegovim potencijalom i tvrdi kako je Hajduk već odbijapo ponude za mladog stopera.

"Mario je branič rođen 2001. godine, uspoređuju ga s Bonuccijem, ima jaku osobnost i puno prostora za napredak. Dok sam bio sportski direktor Hajduka, dok još nije niti upisao minute za prvu momčad, dobili smo ponudu Fiorentine od tri milijuna eura. Odbili smo je jer je klupska politika da se ne prodaju igrači koji još nisu igrali za prvu momčad. Nakon stanke zbog pandemije koronavirusa, odigrao je gotovo sve utakmice od prve minute. Bila bi šteta pustiti ga tako mladog, ali kod hrvatskih klubova uvijek ovisi o zatvaranju budžeta. Koliko sam čuo, nekoliko velikih talijanskih klubova je zainteresirano za njega", istaknuo je bivši sportski direktor Splićana.

Vušković je pove sezone odigrao 11 utakmica i postigao jedan gol i to u porazu 3:2 od Varaždina na Poljudu. Zaradio je šest žutih i dva crvena kartona te u devet utakmica odradio svih 90 minuta.