Kopenhagen i Šahtar visokim pobjedama do četvrtfinala, Mudražija i Bartolec idu dalje

Mihaela Bradovski • srijeda, 05.08.2020.

Nastavljeni su europski kupovi nakon petomjesečne pauze, a prvi četvrtfinalisti Europske lige su Kopenhagen i Šahtar...

Kopenhagen - Bašakšehir 3:0 (0:1)

Kopenhagen je na svom stadionu visoko slavio protiv Bašakšehira i tako izborio prolaz u četvrtfinale Europske lige. U Turskoj je bilo 1:0, no u Kopenhagenu je istoimeni domaćin ipak napravio preokret.

Od prve minute u domaćem sastavu na travnjaku je bio Robert Mudražija koji je igrao do 54. minute, a u završnici, od 84. minute, Karlo Bartolec ušao je umjesto Rasmusa Falka.

Domaćin je poveo već u četvrtoj minuti kada je Varela jako lijepo ubacio s desne strane na peterac, a Jonas Wind atraktivno glavom zabija za vodstvo.

Wind je i u 53. minuti bio strijelac, no ovaj put iz kaznenog udarca nakon što je Mehmet Topal igrao rukom.

Točku na i stavio je Rasmus Falk u 62. minuti lijepim udarcem izvana u kontranapadu.

FC Kobenhavn - Başakşehir F.K. Rezultati uživo

Šahtar - Wolfsburg 3:0 (2:1)

Šahtar je u prvom susretu u Njemačkoj svladao Wolfsburg s 2:1, ali s dosta opreza je ušao u uzvratni dvoboj jer je znao koliko je Wolfsburg jak.

I bilo je sve otvoreno do završnice susreta kada se Wolfsburg u nekoliko minuta potpuno raspao.

U jednom trenutku Šahtar se našao u problemima, ostao je s igračem manje u 68. minuti, dosta je vremena bilo do kraja, ali gosti to nisu znali iskoristiti. Čak štoviše, jako brzo su ostali bez te prednosti.

Davit Hočolava srušio je Santosa Saa u punom naletu i zaradio isključenje.

Međutim već dvije minute kasnije John Brooks nepotrebno radi prekršaj na sredini terena i zarađuje drugi žuti karton, a Wolfsburg ostaje bez brojčane prednosti.

U 76. minuti iz igre je izašao Josip Brekalo, a u završnici Šahtar dolazi do visoke pobjede.

U 89. minuti Junior Moraes lijepo zabija udarcem s desetak metara, Wolfsburg kreće naprijed, ostavlja puno prostora što prvo kažnjava Manor Solomon, a zatim i Moraes za konačnih 3:0. Marin Pongračić odradio je cijelu utakmicu.