Pordenone napravio velik korak prema finalu doigravanja

Matej Kačan • nedjelja, 09.08.2020.

U tijeku je doigravanje Serie B preko kojeg se traži posljednji putnik u prvi rang talijanskog nogometa, a u prvom susretu jednog od polufinala je Pordenone u gostima svladao Frosinone...

Nogometaši Pordenonea su napravili veliki korak prema svom ovosezonskom cilju, a to je plasman u Serie A. Četvrtoplasirana momčad Serie B je u četvrtfinalu doigravanja bila slobodna te je direktno išla u polufinale gdje ju je dočekao Frosinone.

Šestoplasirana momčad je u prvoj rundi izbacila Cittadellu, ali se čini da dobrom nizu dolazi kraj jer je kod kuće Frosinone pao te Pordenone na svoj teren u uzvrat nosi prednost od 1:0. Bila je to tvrda i čvrsta utakmica u kojoj su gosti dominirali, ali izrazitih prilika nije bilo u izobilju.

Frosinone - Pordenone Rezultati uživo

Blok domaćina je probio Luca Tremolada u kasnoj fazi utakmice kad je u 82. minuti fantastično lijevom nogom pogodio s 20 metara u suprotni kut domaćih vrata. Duboko u sudačkoj nadoknadi, u njenoj šestoj minuti je Frosinone dao gol, ali je VAR poništio pogodak pa će Pordenone imati veliku prednost na ulasku u uzvrat.

Pobjednika ovog dvomeča u finalu doigravanja najvjerojatnije čekaju Adrian Šemper i njegov Chievo koji je na gostovanju kod Spezije napravio ogroman dio posla s gostujućom 2:0 pobjedom.