Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Luka Pušić (svi Zagreb)
6:0(2:0) Lokomotiva
Lokomotiva

Modri silovito krenuli u novu sezonu, desetkovani Lokosi sa šest lopti u mreži

Matej Kačan • nedjelja, 16.08.2020.

Čak šest golova završilo je u vratima Lokomotive na startu nove sezone u gradskom derbiju. Dinamo je na krilima fantastičnog Lovre Majera silovito krenuo u obranu naslova...

Potpuno drugi Dinamo u odnosu na onaj sramotni i jalovi s kraja prošle sezone smo mogli vidjeti u Maksimiru. Lokomotiva je došla prorešetana odlascima i koronavirusom, a Modri su to iskoristili za pumpanje samopouzdanja i visokih 6:0.

Vrlo silovito je krenuo Dinamo protiv desetkovane Lokomotive i od početka se vidjelo da je to "to". Modri su bili rastrčani i odmah su sabili gradskog rivala u svojih 30 metara pa već u drugoj minuti Hendija ima posla nakon šuta Leovca, a u šestoj je već Lokomotiva u zaostatku.

Danas najraspoloženiji dvojac Oršić-Majer je sudjelovao u golu, prvi je ubacio za fantastičnog Majera koji glavom otvara svoju simultanku. Vrlo je raspoložena bila mlada desetka Dinama koja je s lakoćom dolazila do prostora za razigravanje suigrača i sebe te je često gurao Dinamo u opasne situacije.

U 17. pokazuju zube i Lokosi, ali Mario Ćuže puca točno u vratara svog matičnog kluba, a dvije minute kasnije opet oduševljava Oršić koji prolazi po lijevoj strani, traži Gavranovića, ali Lokosi čiste.

U 30. minuti je već 2:0, opet je strijelac Majer i opet u akciji sudjeluje Oršić. No najveći dio posla je obavio mladi Burton koji nalazi Oršića, a ovaj daje dalje do Amera Gojaka koji šalje povratnu Majeru i to je 2:0 nakon lijepog udarca.

Smirio je malo Dinamo tempo nakon pola sata i 2:0 pa je do poluvremena mir na terenu, a već na startu drugog dijela je opet vrlo sadržajno pred golom Hendije. Prvo je pod prečkom morao vaditi Gojakov šut, a u 50. opet mora po loptu u mrežu jer su predivno kombinirali Majer i Mario Gavranović koji su odigrali krasan dupli pas i Majer asistira Švicarcu za 3:0.

Samo pet minuta kasnije je moglo biti i 4:0, a opet je zakuhao Oršić koji na drugoj stativi pronalazi Lirima Kastratija, ali mladi Albanac pogađa vratnicu umjesto mreže svog bivšeg kluba. U 60. Kastrati kombinira s Majerom kojem u posljednjem trenutku Kolinger čisti tap-in za novi gol.

Već u sljedećem napadu opet spašava Kolinger koji s crte čisti šut Oršića i stoper Lokomotive je sigurno junak ekipe s obzirom na to koliko je toga morao spašavati i čistiti ispred ubojitog i raspoloženog trojca Majer-Oršić-Kastrati.

U 71. opet pokušava Majer, ali gađa pokraj gola, a u 78. je 4:0 i do zasluženog gola dolazi i Oršić. Ovaj put je u akciji ista kombinacija kao u prvoj prilici, ali ovaj put Leovac ima ulogu asistenta za Oršića koji snažno završava pod gredu za 4:0.

Samo dvije minute nakon su u akciji i zamjene za peti gol. Komnen Andrić je samo nekoliko trenutaka ranije zamijenio Majera te je nastavio po običaju svog prethodnika asistencijom za Luku Ivanušeca koji iz prve trese mrežu za visokih 5:0.

I Andrić se izgleda oslobodio nakon povratka s posudbe u sivilu Intera pa je na asistenciju dodao i gol. Asistirao mu je Sandro Kulenović nakon lošeg čišćenja od strane obrane Lokomotive. Rezultat se do kraja ne mijenja pa već nakon prvog kola Dinamo drži svoje prvo mjesto na tablici.