PPD Zagreb poražen u susretu za treće mjesto, Meškov potvrdio kvalitetu

Branimir Korać • nedjelja, 06.09.2020.

Odigran je susret za treće mjesto na završnom turniru SEHA lige, a PPD Zagreb nije uspio doći do odličja. Meškov Brest bio je uspješniji s 29:24...

U Zagrebu mogu žaliti za propuštenom prilikom u polufinalu gdje su trebali doći do pobjede protiv Vardara, Meškov Brest je kvalitetnija momčad od Makedonaca i Zagreb je unatoč dobrim razdobljima u igri ipak upisao poraz. Bjelorusi su na kraju slavili 29:24.

Iako su nerijetko dogodi da utakmica za treće mjesto nema takav naboj, ovdje je bilo drugačije, željeli su i jedni i drugi, borili se, a na kraju je kvalitetniji protivnik ipak pobijedio.

Zagreb čak i nije loše krenuo, dugo je trebalo Meškovu da se zagrije te je Zagreb u 11. minuti vodio 4:1, a Bjelorusi su do prvog pogotka iz igre došli u 11. minuti kada je Vranješ s crte smanjio na 4:2.

Bjelorusi su brzo uhvatili priključak i poravnali na 4:4, a u 18. minuti su stigli i do svog prvog vodstva golom Vailupaua iz kontre za 7:6.

Do odlaska na odmor nitko nije uspio doći do više od dva gola prednosti, a upravo toliku razliku stvorio je Meškov i odnio na poluvrijeme prednost 14:12.

U drugom dijelu Bjelorusi su se uspjeli odvojiti na četiri gola prednosti, ali Zagreb je imao odgovor i uspio je serijom 3:0 doći do smanjenja na 20:19, a deset minuta prije kraja i poravnanja na 21:21 golom Todora Jandrića preko cijelog terena.

Hrvatski predstavnik tako se pošteno namučio i potrošio puno energije da bi se vratio u utakmicu i umjesto da uđe u neizvjesnu završnicu, dopustio je Meškovu seriju 3:0 te do kraja više nije uspio doći na bliže od dva gola zaostatka.

Kod Meškova sedam golova postigao je Jurinok, a kod Zagreba pet Obradović.