Nikola Mektić i Nizozemac Koolhof u polufinalu US Opena

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 07.09.2020.

Hrvatska tradicionalno ima dobre rezultate u konkurenciji parova pa je tako već jedan hrvatski tenisač osigurao svoje mjesto u polufinalu US Opena...

Nikola Mektić i Wesley Koolhof izborili su plasman u polufinale US Opena. Mektić i Koolhof su u četvrtfinalu svladali Belgijce Sandera Gillea i Jorana Vliegena.

Hrvatsko-nizozemska kombinacija trebala je za pobjedu sat i 40 minuta, nije bilo lako, ali su u ključnim trenucima bolje reagirali i slavili u dva seta.

Prvi su uzeli u tie-breaku nakon što nije bilo breakova do 13. igre, tamo su spasili dvije vezane set lopte i s 8:6 uzeli set.

U drugom setu bilo je ipak lakše. Kod 2:1 napravili su break i do kraja meča zadržali prednost. Belgijci u drugom setu nisu niti jednom zaprijetili breakom.

U polufinalu će igrati protiv trećih nositelja Rajeeva Rama i Joea Salisburyja od kojih su izgubili ove godine u četvrtfinalu Adelaidea sa 6:4, 6:3.

US Open, četvrtfinale:
Wesley Koolhof/Nikola Mektić (Nizozemska/Hrvatska, 8) - Sander Gille/Joran Vliegen (Belgija/Belgija) 7:6(6), 6:3