Bjelorusi do prve pobjede u Ligi nacija, bivši HNL-ovac zabio za tri boda

Branimir Korać • ponedjeljak, 07.09.2020.

U prvom današnjem susretu Lige nacija Kazahstan je ugostio Bjelorusiju i upisao poraz 2:1.Pobjednički pogodak za Bjelorusiju postigao je Vitali Lisakovič koji je prošao školu u HNL-u...

Današnji program Lige nacija otvorili su Kazahstan i Bjelorusija, a Bjelorusi su u gostima slavili s 2:1. U izjednačenom dvoboju bili su za nijansu bolji protivnik i pobjedi nema zamjerke.

Sva tri gola pala su u drugom poluvremenu, a odluka je pala u samoj završnici susreta.

U 53, minuti Igor Stasevič krasno je prošao desnom stranom i lijepo ubacio u peterac gdje najviše skače Maksim Bordačev i zabija za 1:0.

Desetak minuta kasnije Kazahstan dolazi do poravnanja. Nakon udarca izvana vratar Bjelorusije kratko je odbio loptu, natrčao je Ajmbetov i lakoćom zabio za 1:1.

Kada se već činilo da će susret završiti neodlučeno, u 86. minuti bivši igrač Dinama, Rudeša i Varaždina, Vitali Lisakovič koristi veliku pogrešku obrane domaćina, krade loptu i zabija za pobjedu.