Liga nacija 2020., Liga A, skupina 3, 2. kolo, 08.09.2020, 20:45 h, Stade France, Pariz

Branimir Korać • utorak, 08.09.2020.

Hrvatska je upisala i drugi poraz u Ligi nacija. Nakon što je odigrala vrlo loše i teško stradala u Portugalu, protiv Francuske je odigrala znatno bolje, ali ipak je upisala poraz...

Eduardo Camavinga
63'
9
Olivier Giroud
63'
18
Nabil Fekir
78'
Zlatko Dalić

Hrvatska nije uspjela doći do prvih bodova u Ligi nacija, upisala je novi poraz, ponovno je primila četiri gola, ali nije bila loša kao u Portugalu. U igri prema naprijed izgledala je bolje, no u obrani je ponovno bilo propusta.

Zlatko Dalić napravio je pet izmjena u odnosu na dvoboj protiv Portugala i osjetilo se na terenu prisustvo Perišića i Brozovića koji su dobro odradili posao.

Krenulo je odlično, Hrvatska je visoko pritiskala Francuze i stvarala im probleme, a do prvog gola došla je u 16. minuti. Nakon ubačaja iz kornera, lopta je došla do Lovrena koji je odlično reagirao, umirio loptu, okrenuo igrača i pogodio u suprotni kut.

Prvu veliku priliku Francuzi su imali u 33. minuti kada je Kovačić izgubio loptu, sijevnuo je napad Francuske, Griezmann dolazi pred Livakovića koji mu brani, a Brozović šalje loptu u sigurne vode.

U završnici prvog dijela Francuska dolazi do preokreta. Prvo u 43. minuti uz nekoliko brzih i kratkih dodavanja lopta dolazi do Martiala na lijevoj strani kaznenog prostora, on ubacuje u sredinu za Griezmanna i slijedi pogodak.

Svega dvije minute kasnije ubačena lopta za samog Martiala koji pogađa vratnicu, lopta se nesretno odbija u Livakovićeva leđa i ulazi u mrežu.

Umjesto da ima vodstvo, Hrvatska se našla u zaostatku iako Francuzi nisu bili bolji.

Na startu drugog dijela Hrvatska je tražila kazneni udarac zbog igranja rukom Upamecana, međutim Rumunj pušta igru, ali u 55. minuti Hrvatska dolazi do poravnanja. Kovačić je fantastično proigrao Brekala koji dolazi pred Llorisa i nekako gura loptu u mrežu.

Deset minuta kasnije Francuzi opet dolaze do pogotka. Ubačena lopta iz kornera, Upamecano je pobjegao Lovrenu i glavom poslao loptu u mrežu.

Još jednu odličnu priliku imao je Martial koji je bio sam pred vratarom, ali Livaković mu je odlično obranio.

U 77. minuti kazneni udarac za Francusku, lopta je pogodila u ruku Brozovića, a Giroud je zabio za 4:2.

U samoj završnici Vlašić je još odličnim udarcem izvana zatresao vratnicu, ostalo je 4:2.