Rennes preuzeo vrh tablice, Lens upisao drugu pobjedu

Matej Kačan • nedjelja, 13.09.2020.

Četiri susreta trećeg kola francuske Ligue 1 smo mogli gledati u ranijem nedjeljnom terminu, a gostujućom golijadom kod Nimesa je Rennes upisao sedmi bod za vrh tablice...

Momčad Rennesa izgleda vrlo moćno i napadački potentno na početku nove sezone u Ligue 1, a to je potvrdila i drugom pobjedom u nizu nakon početnog remija s Lilleom. Novi su bodovi stigli na gostovanju kod Nimesa, i to nakon golijade.

Junak gostiju u prvom dijelu je bio Sehrou Guirassy. On je fantastičnim pogotkom u 12. minuti otvorio sve, a donio je Rennesu novo vodstvo u 39. minuti nakon što je izjednačio Andres Cubas u 36. divnim udarcem izvan šesnaesterca.

Još se jednom Nimes vratio, i to preko Zinedinea Ferhata u 55. minuti, ali posljednjih 20 minuta opet pripada gostima. Nakon prekida se u 72. najbolje snašao Naif Aguerd koji postavlja 3:2, a konačan rezultat djelo je Benjamina Bourigeauda u sedmoj minuti nadoknade.

Tek pogodak manje smo vidjeli na susretu Lorienta i Lensa koji je u gostima došao do nove pobjede nakon šoka i iznenađenja protiv PSG-a. Poveo je Lorient preko Adriana Grbića u14., ali do poluvremena već imamo preokret preko Kakute i Medine.

Ganago je povisio na 3:1, a u nadoknadi najviše posla ima sudac. Loic Bade je zaradio drugi žuti karton prekršajem u gostujućih 16 metara i skrivio je penal iz kojeg je Wissa za domaćina zabio tek počasni pogodak za 3:2.

U dvoboju dvije momčadi s nula bodova u prva dva susreta, do prvih je bodova stigao Brest. Dijon se dobro držao do 42. minute kad domaćina otvara Perraud, a u 57. je posao još teži nakon što Dijon s desetoricom ostavlja Assale. Iskoristio je to Cardona u petoj minuti nadoknade za 2:0.

Vatreno je bilo na susretu Angersa i Reimsa. Dva crvena kartona, jedan promašeni penal i tek jedan gol, to je epilog susreta ove dvije momčadi. Mogao je Angers do gola u 44. minuti kad je Faes skrivio penal i zaradio crveni karton, ali je Bahoken zapucao priliku s bijele točke.

No, isti je igrač i strijelac za vodstvo, pa i za pobjedu u 55. minuti, a Angers je do kraja morao čuvati prednost uz 10 na 10 jer je u 61. drugi žuti karton zaradio Thomas. Monaco Nike Kovača se do kraja dana može pridružiti Rennesu na vrhu sa sedam bodova ako svlada Nantes.