Essen izbacio novog bundesligaša, HSV se osramotio u Dresdenu

Matej Kačan • ponedjeljak, 14.09.2020.

Novu rundu utakmica njemačkog DFB Pokala su obilježila velika iznenađenja Essena i Dynama iz Dresdena koji su izbacili Arminiju iz Bielefelda i HSV...

Najveće iznenađenje i šok u dijelu susreta DFB Pokala koji se igrao u ponedjeljak su priredili nogometaši RW Essena koji se natječu u Regionalnoj ligi, četvrtom rangu njemačkog nogometa. Oni su svladali novopečenog bundesligaša.

Arminia Bielefeld je izborila promociju u prvu Bundesligu i kod Essena je stigla kao veliki favorit, ali je Essen pogotkom Englemanna u 33. minuti došao do prvog i jedinog pogotka na susretu za veliko iznenađenje.

Iznenađenje je priredio i trećeligaš Dynamo iz Dresdena koji je s 4:1 kod kuće deklasirao drugoligaša slavnog imena, Hamburger SV. HSV nastavlja tonuti i sramotiti se pa je u Dresdenu primio čak četiri komada.

Zabijali su Star, Becker, Daferner i Mai, dok je za HSV jedini gol zabio Onana. Boljeg uspjeha uz neke komplikacije je bio Hannover koji je vodio 3:0 kod Würzburgera, ali je na kraju čupao pobjedu.

Zabijali su Weydandt, Kaiser i Hubers, a u 90. smanjuje Feick na 3:1. U petoj minuti nadoknade susret dodatno komplicira Herrmann iz penala, ali nije bilo dovoljno vremena za novi gol i Hannover ipak ide dalje.