Nikola Mektić i Wesley Koolhof u tijesnom meču izbacili druge nositelje

Branimir Korać • utorak, 22.09.2020.

U prvom kolu turnira u Hamburgu Nikola Mektić i Wesley Koolhof nakon velike borbe svladali su druge nositelje Rajeeva Rama i Joea Salisburyja...

Drugi put u samo dva tjedna Nikola Mektić i Wesley Koolhof svladali su Rajeeva Rama i Joea Salisburyja. U tijesnom dvoboju za pobjedu im je trebalo gotovo dva sata.

U prvom setu Koolhof i Mektić bili su bolji sa 6:4, na početku su razmijenili breakove da bi u petom gemu Mektić i Koolhof napravili novi break i držali prednost do kraja seta.

Drugi set prošao je bez breakova iako je bilo dosta prilika na obje strane i odluka je pala u tie-breaku gdje su Ram i Salisbury slavili sa 7:0.

U produženom tie-breaku tek su na početku Ram i Salisbury imali dva poena prednosti kada su poveli s 3:1 da bi do kraja meča najviša prednost bila od jednog poena. U konačnici uz jednu spašenu meč loptu Mektić i Koolhof upisali su pobjedu s 12:10.

Za ulazak u polufinale igrat će protiv Kevina Krawietza i Andreasa Miesa.

ATP Hamburg, prvo kolo:
Wesley Koolhof/Nikola Mektić (Nizozemska/Hrvatska) - Rajeev Ram/Joe Salisbury (SAD/Velika Britanija, 2) 6:4, 6:7(0), 12:10