Prvi hat-trick Kaija Havertza u karijeri, Arsenal izbacio Leicester

Mihaela Bradovski • četvrtak, 24.09.2020.

Odigrano je još osam utakmica šesnaestine finala EFL kupa, a iznenađenja nije bilo. Favoriti su uspješno odradili svoj posao...

U najzvučnijem dvoboju EFL kupa koji je jučer odigran, Arsenal je u gostima bio bolji od Leicestera s 2:0. I Brendan Rodgers i Mike Arteta djelomično su izmiješali postavu, nisu istrčali s najjačih 11, a Arsenal je odnio pobjedu.

Gosti su poveli u 57. minuti dosta sretno autogolom Christiana Fuchsa. Pepe je prošao vratara i iskosa pokušao poslati loptu u mrežu, pogodio je vratnicu, a lopta se od nje odbila u Fuchsa i u mrežu. Točku na i stavio je u 90. minuti Edward Nketiah.

Istim rezultatom je i Fulham slavio protiv Sheffield Wednesdaya, samo što je londonska momčad do pobjede došla u prvih pola sata. Prvo je Aboubakar Kamara pogodio za vodstvo, a onda je konačnih 2:0 postavio Bobby Reid.

Treći susret koji je okončan s 2:0 bio je onaj između Prestona i Brightona, a pobjedu je odnio premierligaš. Zaslužena pobjeda gostiju koji su do prolaza došli golovima u drugom poluvremenu. Prvo je zabio Iranac Alireza Jahanbakhsh, a argentinski veznjak Alexis Mac Allister zaključio je priču u 75. minuti.

I konačno četvrta utakmica koja je okončana s dva pogotka bila je ona između Millwalla i Burnleyja, a pobjedu je odnio Burnley. Golovi su postignuti na samom kraju prvog i drugog poluvremena, a zabili su Josh Brownhill i Matej Vydra.

Chelsea se nakon poraza od Liverpoola ispucao na skromnom Barnsleyju kojeg je pregazio sa 6:0. Mateo Kovačić odradio je cijelu utakmicu, a eksplodirao je Kai Havertz koji je zabio tri gola dok su po jedan dodali Tammy Abraham, Olivier Giroud i Ross Barkley. Debitirali su i Thiago Silva i Ben Chilwell, a upravo je Chilwell asistirao Giroudu za šesti gol.

Najuvjerljiviji je bio Newcastle koji je zabio čak sedam golova Morecambeu. Pet ih je zabio u prvom poluvremenu gdje je domaćin kod zaostatka 4:0 ostao i s igračem manje. Pogađali su Joelinton dvaput te po jednom Miguel Almiron, Jacob Murphy, Isaac Hayden, Jamaal Lascelles te autogol Sama Lavellea.

Lagan posao imao je i Everton koji je u gostima slavio s 5:2 kod Fleetwooda. Domaćin se borio i dva puta smanjivao na gol zaostatka, ali spremniji Everton ipak je visoko slavio. Dvostruki strijelac bio je Richarlison, a po jedan gol zabili su Alex Iwobi, Bernard i Moise Kean.